przenoszenie danych

przenoszenie danych

Postprzez MarcinN » 06.12.2011 19:43

Witam, bazę danych dotyczących vatowca mam na swoim prywatnym komputerze, z czasem firma zaczęła się rozrastać i zakupiony został firmowy komputer. Czy można w jakikolwiek sposób przenieść wszystkie dotychczas zapisane dane na komputer firmowy?? Drugie pytanie natomiast brzmi: jak zmienić nazwę bazy danych gdyż w dalszym ciągu figuruje u mnie nazwa TEST1?? Pozdrawiam!
MarcinN
 
Postów: 3
Dołączył: 18.09.2011 11:06

Re: przenoszenie danych

Postprzez ebik » 22.12.2011 17:22

Podczas uruchamiania vatowca pojawia się okienko z wyborem bazy. W okienku jest np. C:\TEST1. W tej sytuacji pełna ścieżka to C:\BR\BAZY\TEST1. Wystarczy, że zainstalujesz vatowca na nowym komputerze, skopiujesz folder BR na nowy komputer, a program sam go sobie znajdzie. Będzie w okienku wyboru podczas uruchamiania programu.
Jeżeli chodzi o zmianę nazwy bazy danych, to wystarczy zmienić nazwę foldery. W sytuacji powyższej może np. być:
C:\BR\BAZY\TEST1 --> zmieniamy nazwę foldera na C;\BR\BAZY\FOLDERJAKIŚTAM.

Mam nadzieję, że pomogłem.
ebik
 
Postów: 20
Dołączył: 15.03.2011 19:09

Re: przenoszenie danych

Postprzez karmazyt » 19.04.2015 19:05

Co do przenoszenia danych... można sklonować dyski za pomocą np. CloneZilli... Kilka razy tak robiliśmy przy zakupie nowych kompów.
Elo
karmazyt
 
Postów: 2
Dołączył: 19.04.2015 16:15


Powróć do sprzęt komputerowy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron