Duplikaty towarów w katalogu.

gospodarka magazynowa

Duplikaty towarów w katalogu.

Postprzez bekers » 07.11.2011 15:25

Witam,

po kolejnym zakupie towar X został prowadzony do katalogu ponownie (przez pomyłkę - ten sam KodTowaru, trochę inny opis, reszta identyczna)
Czy istnieje możliwość "złączenia" dwóch pozycji?, tak aby pozbyć się duplikatów?

Ze względu na liczbę pozycji, usuwanie i ponowne wprowadzanie faktur nie wchodzi w grę.
bekers
 
Postów: 44
Dołączył: 27.05.2010 09:32

Re: Duplikaty towarów w katalogu.

Postprzez Pio » 02.01.2012 22:09

Proszę o sugestię, jak wskazać łączone towary ? Myszką ?
(a jak jest ich bardzo dużo ?)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Duplikaty towarów w katalogu.

Postprzez bekers » 12.01.2012 16:06

Chodzi o następującą opcję (propozycja):

Wchodzimy do Katalogu Towarów i Usług. Zaznaczamy kilka pozycji wybieramy "Złącz duplikaty". Program pyta którą z pozycji "zostawić" jako prawidłową, po czym łączy stany magazynowe jak również aktualizuje historię faktur, dostaw, itd. aby odnosiły się do prawidłowej pozycji towaru/usługi.

Czy jest ich dużo... raczej nie. Pewnie około 100 duplikatów (czasami nawet w 3 wersjach), ale ręczne podmienianie pozycji faktur jest strasznie pracochłonne.

Czy jest to wykonalne?
bekers
 
Postów: 44
Dołączył: 27.05.2010 09:32

Re: Duplikaty towarów w katalogu.

Postprzez Pio » 13.01.2012 07:33

Hm, może pozbędziemy się jednej czynności, tj. wyboru pozycji "prawidłowej", bo przecież to są duplikaty, a może mi coś umknęło ;)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Duplikaty towarów w katalogu.

Postprzez bekers » 13.01.2012 10:04

Hehe, nieprecyzyjnie się wyraziłem.
Chodziło mi o to, że towar jest wpisany jako np.:

1. Szafa TRAK szt 1
2. Szafa TRAK szt 5
3. Szafa TR-AK szt 10

zaznaczamy 3 pozycje i wybieramy, że prawidłowy opis, kod itd. towaru jest pod numerem 1.
Oczywiście to moje fantazje. Już sam fakt połączenia i przeliczenia 3 pozycji w 1 byłby wystarczający.
Nazwę można sobie zmienić ręcznie. Ot rozleniwiłem się. Hehe
bekers
 
Postów: 44
Dołączył: 27.05.2010 09:32

Re: Duplikaty towarów w katalogu.

Postprzez kuman7 » 23.05.2012 08:02

Cos jest nie tak ze stanami w magazynie. Nie działa przycisk cały, gdyz nie sie nie chowa i pokazuje gdy sie go zaznacza i odznacza oraz mimo ze było nidgy dostaw wyswietlają mi sie wszystkie pozycje z Katalogu Towarów i Usług i pozycje bez nazwy.
kuman7
 
Postów: 28
Dołączył: 01.03.2011 11:13

Re: Duplikaty towarów w katalogu.

Postprzez edi67 » 25.05.2012 08:50

bekers napisał(a):Hehe, nieprecyzyjnie się wyraziłem.
Chodziło mi o to, że towar jest wpisany jako np.:

1. Szafa TRAK szt 1
2. Szafa TRAK szt 5
3. Szafa TR-AK szt 10

zaznaczamy 3 pozycje i wybieramy, że prawidłowy opis, kod itd. towaru jest pod numerem 1.
Oczywiście to moje fantazje. Już sam fakt połączenia i przeliczenia 3 pozycji w 1 byłby wystarczający.
Nazwę można sobie zmienić ręcznie. Ot rozleniwiłem się. Hehe


Prawdopodobnie najlepiej skorzystać z dokumentu MM - usunąć wszystkie szafy TRAK i przyjąć na stan pod jedną pozycją.
Nie wiem jak najlepiej postąpić w przypadku różnych cen nabycia - pewnie wyliczyć średnią lub wprowadzić szafy z prawidłową nazwą i różnymi cenami dostaw.
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Duplikaty towarów w katalogu.

Postprzez bekers » 24.07.2012 11:23

Powrót do tematu po 2 miesiącach.
Pomysł z MM jest całkiem niezły! Pozostaje jednak kwestia duplikatów w Katalogu Towarów i Usług, ale myślę, że zwykłe ukrycie pozycji rozwiązuje sprawę.

Jakiś pomysł jak rozwiązać temat różnych cen nabycia (inny niż średnia)?
Wystawiać kwit MM dla każdej sztuki towaru zakupionej w innej cenie? Ewentualnie jeden kwit MM z tyloma pozycjami ile było różnych cen zakupu.
Dobrze rozumuję?
bekers
 
Postów: 44
Dołączył: 27.05.2010 09:32


Powróć do GM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron