Spis z natury na koniec roku

gospodarka magazynowa

Spis z natury na koniec roku

Postprzez bohr » 11.01.2012 21:54

Dzień dobry

Mam problem (a właściwie 3)

1a. Kiedy robię spis z natury to pokazuje mi że np "klawiatura" ma stan 1 natomiast kiedy chcę ją usunąć np przez dokument w GM to jej stan wynosi zero (data jest taka sama)
JAK WYZEROWAĆ STAN ?

1b. Kiedy robię spis z natury to pokazuje mi że np "myszka" ma stan 7 natomiast kiedy chcę ją usunąć np przez dokument w GM to w ogóle jej tam nie ma.
JAK POKAZAĆ TOWAR

2. po wykonaniu spisu z natury metodą weryfikacji nadwyżek/niedoborów w książce otrzymuje kwotę 4952 natomiast kiedy liczę ręcznie ze specyfikacji wychodzi mi kwota o ok 600 zł niższa.
CZY TO NORMALNE? JAK DO TEGO PODEJŚĆ?

Dziękuję za odpowiedzi (mam nadzieje, że temat umieściłem we właściwym wątku)
bohr
 
Postów: 19
Dołączył: 10.02.2010 10:00

Re: Spis z natury na koniec roku

Postprzez arkos23 » 12.01.2012 14:31

Witam,
Normalne,
Po 1 - Zestawienia -> Magazyn -> Weryfikuj -> Wszystkich magazynów z kontrolą dostaw
Po 2 - Klikając na danej kartotece dajemy guzik Historia i mamy zestawienie, do którego Mag. towar poszedł.
Pozdr
Arek
pozdrówka
Arek
arkos23
 
Postów: 103
Dołączył: 18.01.2008 00:51

Re: Spis z natury na koniec roku

Postprzez bohr » 12.01.2012 20:35

Dziękuję bardzo,

Po drodze wyszedł jeszcze jeden problem: jak dodać do wyposażenia towar który został kupiony od osoby fizycznej - czyli jak to dodać z poziomu księgi dokumentów? (choć to podchodzi pod jeszcze jeden wątek)
bohr
 
Postów: 19
Dołączył: 10.02.2010 10:00

Re: Spis z natury na koniec roku

Postprzez Pio » 13.01.2012 07:44

Gospodarka Magazynowa -> Przych. -> W - Wyposażenie -> Spec.

Kontrahenta wybieramy z kolumnie "Kontrahent", gdzie można go również dodać/zmienić/poprawić/.... i może to być osoba fizyczna.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Spis z natury na koniec roku

Postprzez bohr » 13.01.2012 19:34

Mam problem z remanentem końcowym.


Kiedy zrobiłem przed remanentem weryfikację stanów magazynów (wykonało to bez komunikatu, ale) w Zdarzeniach>magazyny pojawiło się coś takiego:
zdarzenie.JPG
zdarzenie w magazynach


Już się zapętliłem więc pozwólcie że powiem procedurę (może robię coś nie tak)

wchodzę DOKUMENTY > INWENTARYZACJA
dodaje wpis i ustawiam datę na 31.12.2011 (Księga to samo, typ IN)
klikam weryfikuj
drukuje dokument
uzupełniam stany w kolumnie SPIS
klikam weryfikuj
klikam TAK przy okienku czy uzupełnić specyfikacje dokumentu IN w KD (specyfikacja jest pusta)
zamykam okienko wchodzę do KD i nic....

Czy coś robię nie tak? czy komunikat o którym napisałem na samej górze ma coś z tym wspólnego, czy to że zrobiłem tak kilka razy za każdym razem kasując pozycje w KD i INWENTARYZACJI ma coś do tego?

Przepraszam za tak długi opis, ale starałem się być dokładny do bólu.

p.s.
Wcześniej zrobiłem jakimś sposobem remament, i mogłem wpisać M do wartości w zł, ale znikły mi wszystkie przednioty z magazynu.
bohr
 
Postów: 19
Dołączył: 10.02.2010 10:00

Re: Spis z natury na koniec roku

Postprzez Pio » 13.02.2012 16:52

Odnośnie komunikatu można uruchomić "naprawiacza", czyli weryfikację na magazynie z kontrolą dostaw.
(działa dla FIFO i LIFO)

W inwentaryzacji proszę kliknąć na guzik [Specyfikacja] i sprawdzić, czy tam coś jest.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do GM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron