Podwójna numeracja PZ ?

gospodarka magazynowa

Podwójna numeracja PZ ?

Postprzez Jan » 12.05.2008 20:55

Używam GM do ewidencjonowania Umów kupna (Skup złomu). Wszystko idzie OK łącznie z nadrukami na zakładowych drukach umów.
Ale.
Są dwie numeracje umów (PZ) oddzielnie złom stalowy i oddzielnie złom kolorowy. Dotychczas prowadzę numerację ręczne, ale przy dużym ruchy (ok 30 kontrahentów - łącznie z kontrolą dostaw - dziennie) zdarzają się przypadki pomyłek z numeracją umów, co bardzo komplikuje życie.
Potrzebny jest drugi dokument o właściwościach PZ , aby zastosować dwie autonumeracje.
Obecnie przy wprowadzeniu innej nazwy dokumentu - dokument odwołuje się do PZ - a to wydłuża czas pracy, na co nie mogę sobie pozwolić.
Najprostsze byłoby prawdopodobnie uruchomienie nowego dokumentu np: P1 - o właściwościach PZ ? ( Nazwa nie odgrywa żadnej roli - nie biorę jej do nadruku.
2. Przy nadruku - przy wyborze formularza nie można usunąć wprowadzonego formularza. (Selekt folmular..)
W czasie testów wprowadziłem dwa dodatkowe nadruki i teraz uprzykrzają mi życie.
Gdzie usunąć niepotrzebne ?
Pozdrawiam
Jan G.
Jan
 
Postów: 40
Dołączył: 17.12.2007 20:53

Re: Podwójna numeracja PZ ?

Postprzez Pio » 13.05.2008 14:26

Witam

ad.1 mózgałem ostro i wydumałem, że lepiej będzie posługiwać się kilkoma magazynami.
Chociaż fizycznie może to być ten sam magazyn, to mamy od ręki oddzielną numerację
i wprowadza się przez to jakiś porządek na przyszłość. Absolutnie nie znam się na gospodarce metalami,
ale wydaje mi się, że pewne z nich są traktowane luźniej, a inne są pod nadzorem.
Zatem wiele magazynów będzie chyba dobrym rozwiązaniem.

ad.2 System->Definicje nadruku-> tam można wybrać okres ważności, można usunąć przypisanie do okna, itd.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Podwójna numeracja PZ ?

Postprzez Jan » 13.05.2008 20:46

Dzięki za podpowiedź, Od jutra testuję.
Jan G.
Jan
 
Postów: 40
Dołączył: 17.12.2007 20:53

Re: Podwójna numeracja PZ ?

Postprzez Jan » 23.05.2008 21:18

Działa OK.
Dzięki Panie Piotrze.
Jan G.
Jan
 
Postów: 40
Dołączył: 17.12.2007 20:53


Powróć do GM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron