Terminy przydatności do spożycia.

gospodarka magazynowa

Terminy przydatności do spożycia.

Postprzez Marakesz » 07.10.2012 12:45

Wszyscy handlujący spożywką na pewno spotkali się z problemem terminów przydatności produktów. Dobrze jest wiedzieć nie biegając do magazynu co się kończy, jakie terminy mają kolejne dostawy tego samego towaru itp. Problem ten męczył mnie od dawna i ilość kombinacji mniej lub bardziej alpejskich jakie wykonałem, żeby panować na terminami była naprawdę spora. Szkoda - myślałem sobie - że Pan Piotr nie przewidział takiej funkcji, miałem prosić o pomoc na forum, ale zaparłem się, przysiadłem i... rozkminiłem. Otóż Pan Piotr przewidział, a ja byłem człowiekiem małej wiary :).
Jak ktoś wiedział wcześniej, nie musi czytać. Jak ktoś wciąż uczy się Vaciaka i jeszcze nie wie - rozwiązanie poniżej.
Otóż wbijając dostawę do rejestru VAT zakupu, pracowicie przy każdej pozycji wypełniamy pole "ważność". Jeśli tego nie zrobimy to program domyślnie ustawia datę (chyba systemową z dnia kiedy wpisujemy dostawę). Trochę to żmudne, ale albo się chce mieć porządek, albo nie. Żeby później sprawdzić datę, zarówno w KTU jak i w magazynie, wystarczy kliknąć w historię towaru i tam odczytać sobie wartość z odpowiedniej kolumny. Kolumnę oczywiście można sobie przesunąć gdzie tam komu pasuje (u mnie jest już na pierwszej pozycji). I tyle. Proste.
Moje uwagi do tego rozwiązania:
1. Nie potrafię "odkliknąć" daty. Nawet jeśli zaznaczam, że ma jej nie być to po opuszczeniu komórki pojawia się znowu. Łaj? W niektórych towarach jest mi niepotrzebna, wręcz przeszkadza.
2. Szkoda, że nie ma tej informacji bardziej "na wierzchu" i że słabo jest z czytelnością. Trzeba się w tę historię trochę powpatrywać, żeby zobaczyć ile z danej dostawy zeszło.
Ale jak zwykle kończę konkluzją, że darowanemu koniu w zęby się nie patrzy.
Jeśli czegoś nie zauważyłem, lub napisałem nie tak, to proszę o oświecenie.
Powyższy tekst można kopiować i używać bez ograniczeń, teraz i w przyszłości, kiedy już w końcu powstanie jakaś wielka vaciakowa isntrukcja ;) .
Ostatnio edytowany przez Marakesz, 05.11.2012 21:08, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Marakesz
 
Postów: 31
Dołączył: 08.01.2011 22:32

Re: Terminy przydatności do spożycia.

Postprzez kris6112 » 13.10.2012 21:17

Dopisz ten tekst do instrukcji w wiki załażonej przez ediego http://vatowiec.wikia.com/.
kris6112
 
Postów: 220
Dołączył: 18.03.2008 10:52

Re: Terminy przydatności do spożycia.

Postprzez Marakesz » 05.11.2012 21:11

Dobrze by było, żeby ktoś, kto ma pomysł na organizację (spis treści, hierarchia tematów) tej instrukcji, wziął to i przekleił. Robota żadna, a przynajmniej bałaganu nie będzie.
Tak jak napisałem - udzielam wszelkich praw teraz i w przyszłości.
Awatar użytkownika
Marakesz
 
Postów: 31
Dołączył: 08.01.2011 22:32


Powróć do GM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron