Ujemny stan magazynowy

gospodarka magazynowa

Ujemny stan magazynowy

Postprzez ourson » 21.02.2013 23:25

Mam problem z inwentaryzacją na koniec roku.
Przy tworzeniu inwentaryzacji program wykazuje ujemny stan jednego z towarów.

Problem pojawia się w kwietniu 2012 - ale w tym miesiącu jest tylko jedna dostawa tego towaru i jeden rozchód - w tej samej ilości. Nie mam pojęcia skąd bierze się ten ujemny stan.
Uruchamiałem chyba wszystkie możliwe kontrole/sumowania i nic mi nie wychodzi :-/ jakiś pomysł gdzie jest błąd?
ourson
 
Postów: 2
Dołączył: 09.02.2013 16:40

Re: Ujemny stan magazynowy

Postprzez edi67 » 22.02.2013 13:20

Najczęściej problem pojawia się wtedy, gdy mając na magazynie towar rozdysponujesz go na dostawy, następnie zaktualizujesz pierwotny(e) dokument(y) zakupowe wprowadzające ten towar na magazyn, zmniejszając jego ilość.

Czasami problem pojawia się, gdy powiedzmy masz dostawę wiaderek X na 2 dokumentach po 7 i 8 szt., a następnie próbujesz sprzedać za jednym razem 9 szt., ale wolałbyś mieć tylko jedną pozycję na fakturze sprzedażowej. Da się poprawić ręcznie, ale późniejsze sumowania mogą doprowadzić do ujemnych stanów.

Słowem musisz przeanalizować, czy dla wszystkich wcześniejszych transakcji masz pokrycie towaru na magazynie...
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Ujemny stan magazynowy

Postprzez ourson » 23.02.2013 20:54

No właśnie przeanalizowałem i nie widzę gdzie jest błąd. Na początek roku tego towaru na stanie nie miałem na magazynie (nie ma go też w inwentaryzacji rzecz jasna). Późniejsze dostawy są rozchodowane do "0". Po prostu nie wiem gdzie szukać przyczyny.
ourson
 
Postów: 2
Dołączył: 09.02.2013 16:40

Re: Ujemny stan magazynowy

Postprzez kris6112 » 25.02.2013 10:56

Rozumiem ,że wkatalogu towarów i usług wybrałeś towar i sprawdziłeś jego historię.
kris6112
 
Postów: 220
Dołączył: 18.03.2008 10:52


Powróć do GM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron