Wydruk kartoteki magazynowej

gospodarka magazynowa

Wydruk kartoteki magazynowej

Postprzez Renata81 » 08.03.2016 15:42

Witam,
Mam problem z wydrukiem kartoteki magazynowej.
Chciałabym wydrukować kartotekę pomijając stany zerowe, mimo iż program posiada taką opcję do zaznaczenia [bez zerowych], opcja ta nie działa. (przynajmniej u mnie)
Czy jest jakaś możliwość poprawy działania tej opcji? Czy tylko u mnie ta opcja nie działa?
Mam sporo pozycji towarów z zerowym stanem, co powoduje, że wydruk obejmuje kilkanaście stron zamiast np. 1-2 stron z towarami ze stanem powyżej zera.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

z poważaniem,
Renata
Renata81
 
Postów: 24
Dołączył: 08.03.2014 12:23

Re: Wydruk kartoteki magazynowej

Postprzez gumek » 10.03.2016 23:00

Co chcesz uzyskać? Ilościowe lub wartościowe zestawienie obrotów, czy stan magazynu na koniec okresu?
gumek
 
Postów: 118
Dołączył: 22.04.2008 09:55

Re: Wydruk kartoteki magazynowej

Postprzez Renata81 » 10.03.2016 23:37

Wydruk jaki mi jest potrzebny to zestawienie stanu początkowego, przychodów, rozchodów i stanu końcowego w okresach miesięcznych. Potrzebuję takie zestawienie w wersji wartościowej i ilościowej. Wszystko, co chcę uzyskać, to dokładnie taki wydruk jaki oferuje kartoteka magazynowa tylko ja chciałabym żeby ten wydruk nie zawierał towarów z zerowymi stanami i zerowymi obrotami w miesiącu.
Niezależnie czy zaznaczam, czy też nie zaznaczam opcję [bez zerowych] dostaję taki sam wydruk tj. wszystkie towary jakie kiedykolwiek były "w obrocie".
Renata81
 
Postów: 24
Dołączył: 08.03.2014 12:23

Re: Wydruk kartoteki magazynowej

Postprzez gumek » 11.03.2016 11:40

Tymczasowo spróbuj czy się przyda taki raport.
Załączniki
RAPDEF_VGM ZE SPECYFIKACJA-ZESTAWIENIE DOKUMENTOW MAGAZYNOWYCH2.xml
Zaimportuj do RAPORTY DEF->GM ze specyfikacją; import xml
(2.27 KIB) Ściągnięto 1001 razy
gumek
 
Postów: 118
Dołączył: 22.04.2008 09:55

Re: Wydruk kartoteki magazynowej

Postprzez Renata81 » 11.03.2016 21:11

Dziękuję za zainteresowanie i chęć pomocy.
Testowałam ten raport ale niestety coś tam nie gra.
Nie pokazuje stanów początkowych - BO jest wszędzie puste, pomimo to na końcu pokazuje "sumę" 96,co oczywiście z niczego nie wynika i nie jest prawdą.
Nie widać wartości w niektórych pozycjach WZ.
Poza tym co "ileś" wierszy podlicza "razem" np. dwa zupełnie różne towary.
Sama kiedyś kombinowałam z tymi raportami.
Pisałam kiedyś bardzo obszerny post na forum w temacie raporty definiowalne, niestety chyba zbyt obszerny bo nikt się wtedy nie odezwał ;-)
Walczę z tym tematem już od dawna ale niestety za każdym razem się poddaję dochodząc do wniosku,że jak się nie da inaczej to trzeba drukować te sterty papieru.
Wydruk kartoteki magazynowej jest dla mnie PRAWIE idealny,byle tylko nie drukował niepotrzebnie pozycji towarów z zerowym stanem i zerowymi obrotami, tych towarów nie mam już od wielu miesięcy na stanie.... Zawsze jak mam dodać jakiś nowy towar to cierpnę bo wiem że lista będzie z miesiąca na miesiąc coraz dłuższa.
Renata81
 
Postów: 24
Dołączył: 08.03.2014 12:23

Re: Wydruk kartoteki magazynowej

Postprzez gumek » 11.03.2016 21:37

Ten raport potraktuj jako poglądowy. Kadrus i Vaciak sa programami bardzo "gumowymi" w związku z czym każdy użytkownik tworzy sobie środowisko pracy z różnymi kategoriami, nazwami etc... Do tego dochodzi pewna swoboda dotycząca gospodarki magazynowej, przepływu dokumentów i zasad FK. Dlatego każdy raport powinien byc tworzony pod określoną firmę i przyjęte zasady. Użytkownicy idąc za przyzwyczajeniem oczekują gotowego rozwiazania w postaci zdefiniowania wszystkiego co się da.
Tak na prawdę dostają szkielet na którym można narzędziami oprzeć budowę systemu. Tak działa się w wielu systemach komercyjnych. Wracając do raportu zauważ jaki rodzaj rodzaj dokumentu jest przyporzadkowany do definicji BO, jak są ustawione grupowania itd. Jesli chcesz sobie to pozmieniać to skopiuj ten raport, dodawaj pola i spróbuj rozkminić formuły zastosowane w raporcie. Mimo swojej prostoty jest bardzo pożyteczny, daje możliwość filtrowania na różnych poziomach.
Mogę Ci pomóc zdefiniować poszczególne pola , ale musisz mi opisać jakiego wyniku oczekujesz. Pisz na prywatnego maila.
gumek
 
Postów: 118
Dołączył: 22.04.2008 09:55

Re: Wydruk kartoteki magazynowej

Postprzez Pio » 11.03.2016 22:48

dogrywka

do sprawdzenia wydruk kartoteki z zaznaczoną "bez zerowych"
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Wydruk kartoteki magazynowej

Postprzez Renata81 » 11.03.2016 23:39

Panie Piotrze,
Zaznaczenie (po dogrywce) "Bez zerowych" dało jakiś postęp - nie pokazuje wszystkich towarów (jak poprzednio) i prawie mamy to, co trzeba ALE pomija (nie pokazuje) towarów z początkowymi stanami zerowymi nawet jeżeli były przychody i rozchody w ciągu miesiąca. Więc w rezultacie suma przychodów, rozchodów i stan końcowy różnią się przy porównaniu wydruków z zaznaczoną i odznaczoną opcją "bez zerowych".
Czy jest możliwość poprawki dla tego problemu?
Wierzę mocno, że się uda.
Z góry dziękuję.
Renata81
 
Postów: 24
Dołączył: 08.03.2014 12:23

Re: Wydruk kartoteki magazynowej

Postprzez Pio » 12.03.2016 00:21

dogrywka - do sprawdzenia
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Wydruk kartoteki magazynowej

Postprzez Renata81 » 12.03.2016 00:33

Działa IDEALNIE.
Jestem Panu bardzo wdzięczna za te poprawki.
Bardzo, bardzo dziękuję.
Renata81
 
Postów: 24
Dołączył: 08.03.2014 12:23

Następna

Powróć do GM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron