Skróty i aktualizacja automatyczna KTiU

gospodarka magazynowa

Skróty i aktualizacja automatyczna KTiU

Postprzez arkos23 » 12.01.2009 15:35

Witam serdecznie,
po pierwsze:
a/ czy jest szansa na utworzenie skrótów klawiszowych i/lub przycisków w górnym menu programu do:
- Słowniki->Katalog Towarów i Usług;
- Słowniki->Kartoteka Kontrahentów;
- Zestawienia->Magazyn.
Przepraszam, jeżeli pomyślicie sobie, że proszę o to z lenistwa, ale jak w ciągu dnia mam kliknąć po kilkaset razy w owe menu to jednak nasuwa się potrzeba większej ergonomii :)

b/ zauważyłem ciekawą przypadłość dotyczącą KTiU, zestawienia Magazyn i specyfikacji, a mianowicie:
- po przyjęciu towaru do magazynu na podstawie jakiegoś dokumentu i specyfikacji - dana kartoteka jest dodana jako nowa, wypełniona poprawnie i ma wpisane wszystkie zadane i interesujące nas pola. Nawet jak tak jest, to i tak trzeba wejść w Zestawienia->Magazyn i weryfikować wybrany towar lub cały magazyn, a często bywa tak, że mimo iż towar wcześniej (podczas przyjmowania) miał zadaną wartość powiedzmy marży, to w momencie sprzedaży - bo o to mi głównie chodzi - jest konieczność wpisania jeszcze raz w to samo pole tej samej wartości i dopiero wtedy kartoteka jest przeliczona.
Przyznam, że problem jest na tyle uniwersalny i niezależny od formy prowadzenia działalności i typu księgowości, że warto chyba się nim zainteresować szerzej, bo przy klepaniu setek pozycji podczas przyjmowaniu towaru dobrze by było mieć tą pewność, że każda kartoteka jest przeliczona (mówię o zadanej wartości marży) i nie ma się co stresować, że nie zarobiliśmy na danym towarze tyle co zakładaliśmy :)
Myślę, że tą kwestię zamykałby mechanizm przeliczania kartotek w momencie zamykania specyfikacji podczas przyjęcia towaru. Nie wiem jak reszta rozwiązała sobie magazyn - ja używam - przynajmniej na razie - jednej marży.

c/ na dokładkę aż się prosi, żeby dodać doskonałości magazynowi Vaciaka mechanizm uniwersalny, powiedzmy:
- marża i/lub ceny sprzedaży są wyliczane z automatu na podstawie GRUPY towarowej, która to ma zadaną wartość tejże marży i liczy cenę lub ceny sprzedaży. Jest to o tyle uniwersalne rozwiązanie, przynajmniej w mojej branży, że towary danej grupy mają taką samą lub podobną marżę i w takim układzie nie trzeba by się przejmować, że sprzeda się coś poniżej oczekiwań.

Myślę, że dosyć jasno opisałem swoje problemy - proszę zatem o odzew forumowiczów, czy podobnie im się marzy :) Oraz Piotra o opinię na ten temat.

Pozdrawiam serdecznie
Arek
pozdrówka
Arek
arkos23
 
Postów: 103
Dołączył: 18.01.2008 00:51

Re: Skróty i aktualizacja automatyczna KTiU

Postprzez Pio » 15.01.2009 10:23

ad.a
szukam optymalnego rozwiązania

ad.b
nie rozumiem, sprawdzam

ad.c
obecnie jest automat wyliczeniowy cen sprzedaży dla każdej pozycji kartoteki,
zapewne uda się rozszerzenie na grupy, muszę to przemyśleć :)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Skróty i aktualizacja automatyczna KTiU

Postprzez arkos23 » 22.01.2009 14:27

Witam,
I jak tam wyniki sprawdzania Piotrze ?
Jeżeli coś niejasno napisałem - mogę spróbować napisać to jeszcze raz - myślę bardziej zrozumiale.

Serdeczne pozdrówka
Arek
pozdrówka
Arek
arkos23
 
Postów: 103
Dołączył: 18.01.2008 00:51

Re: Skróty i aktualizacja automatyczna KTiU

Postprzez Pio » 22.01.2009 15:23

No właśnie :)
Każda dostawa ma swoje jakieś tam dane (również marżę) i jest rozliczana.
Nowa dostawa nie ma marży, bo jeszcze nie było z niej sprzedaży, czyli również nie może wnosić marży, której nie ma, do magazynu.
Zapewne nie zrozumiałem problemu, więc mnie oświeć :)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Skróty i aktualizacja automatyczna KTiU

Postprzez arkos23 » 22.01.2009 18:46

Widzisz, z tego co piszesz to chyba ja nie zrozumiałem zasad działania magazynu, czyli "co autor miał na myśli" ;) a tak na poważnie to używając marży myślałem o:
1/ skoro nie używam średniej ceny ważonej - bo jestem na książce, to nie będę się barykadował ustaloną ceną stałą - np do cennika, lub żeby szybko podać klientowi przez telefon bo w zależności od dostaw zakup może się różnić i mógłbym coś sprzedać pod wodą - więc wymyśliłem sobie, że utworzę sobie kartoteki typu wzór po jednym dla każdej grupy towarowej ze sparametryzowanymi wszystkimi polami i m-in właśnie marżą, po czym będę sobie kopiował tą pozycję kartoteki i zmieniał nazwę i kod towaru do zakończenia specyfikacji zgodnie z fakturą (a tu duży ukłon dla Piotrka, który jako naprawdę jeden z niewielu pomyślał o szanownym klepaczu i łaskawie pozwolił na możliwość umieszczania w specyfikacji pozycji usługowych z inną parametryzacją żeby nie klepać tego po kilka razy w KPiR) i zakończę przyjmowanie towarów do magazynu. Po czym robię np: Zestawienia->Magazyn lub idę do Katalogu Towarów i Usług i widzę wszystkie wypełnione pola, ale cena sprzedaży netto/brutto nie jest wyliczona i dopiero jak wklepię (nadpiszę) wartość marży lub stawkę VAT to wyliczy mi owe ceny. Jak jest tego mało to OK, bo pamiętam ale jak jest kilkaset pozycji z dnia? Wniosko/pytania:
- jeżeli pole marża wylicza CS i jest wyliczane z CS i nie da się z tego korzystać tak jak bym chciał to w jaki sposób zabrać się za cenę np CS2 żeby wyliczać ją z automatu za pomocą formuł i nie musieć dodatkowo sumować (bo się zapomina :)) po każdej dostawie?
- może jest automatyczne wyliczanie podstawowej CS - tylko ja o tym nie wiem -, które "odświeża" wprowadzone wartości pól, więc jeżeli jest to jak tego użyć ?
2/ A jak mózgowanie na pozostałe dwa tematy? :)

pozdrówka Arek
pozdrówka
Arek
arkos23
 
Postów: 103
Dołączył: 18.01.2008 00:51

Re: Skróty i aktualizacja automatyczna KTiU

Postprzez Pio » 22.01.2009 20:23

Grupy zrobię po poprawce wydruku PKPiR.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Skróty i aktualizacja automatyczna KTiU

Postprzez arkos23 » 22.01.2009 21:13

Dzięki wielkie, mocno (nie tylko mi) to życie ułatwi :) :)
pozdrówka
Arek
arkos23
 
Postów: 103
Dołączył: 18.01.2008 00:51

Re: Skróty i aktualizacja automatyczna KTiU

Postprzez arkos23 » 11.02.2009 17:32

Chciałem nieśmiało zapytać jak mózganie na temat z początku postu... :oops:

pozdrówka Arek
pozdrówka
Arek
arkos23
 
Postów: 103
Dołączył: 18.01.2008 00:51

Re: Skróty i aktualizacja automatyczna KTiU

Postprzez Pio » 11.02.2009 21:55

Trzeba śmiało przypominać :) najlepiej w skrócie o czym zapomniałem, żeby nie trzeba było grzebać po forum :)

Czekam na dodatkowe siły, aktualnie sprawa firmy (spółki z o.o.) w sądzie, na dniach ruszą zaległe sprawy.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Skróty i aktualizacja automatyczna KTiU

Postprzez arkos23 » 11.02.2009 23:10

Super, mam w zanadrzu worek pomysłów, więc nie omieszkam ich tu wysypać ;)
pozdrówka
Arek
arkos23
 
Postów: 103
Dołączył: 18.01.2008 00:51

Następna

Powróć do GM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron