Mam towar - nie wiem skąd

gospodarka magazynowa

Mam towar - nie wiem skąd

Postprzez AndrzejJ » 18.01.2008 14:42

Przeglądając Katalog Towarów i Usług znalzłem towar, którego stan wykazuje 98. Nie mogę go jednak wystawić na fakturę (nie ma go w magazynie). Zacząłem sprawdzać i okazało się, żę rzeczywiście w KTiU jest stan 98 ale w historii tego towaru jest pusto - skąd zatem te 98 szt????
I dodatkowe pytanie - wg jakiego kryterium przedstawiane są operacje w "Historia towaru i usług"? Wydaje mi się, że najlepiej byłoby w kolejności kalendarzowej czyli po wartościach w polu Data (w tej chwili tak nie mam).
AndrzejJ
 
Postów: 31
Dołączył: 18.12.2007 22:24

Re: Mam towar - nie wiem skąd

Postprzez edi67 » 18.01.2008 14:55

Mam podobnie - w oknie Słowniki > KTiU liczby podawane w polu Stan z jakiegoś powodu najczęściej nie są aktualne (nie oddają rzeczywistego stanu magazynowego po przeprowadzeniu kilku operacji).

Rzeczywisty stan magazynowy można podejrzeć w oknie Zestawienia > Magazyn.

Zgadzam się z opinią nt sortowania operacji w oknie Historii - domyślne powinno być sortowanie chronologiczne.
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Mam towar - nie wiem skąd

Postprzez AndrzejJ » 18.01.2008 15:09

Dodam jeszcze 3 grosze... Pomyślałem, że może te 'cuda' są rozwiązane w aktualnej wersji (dawno nie dogrywałem) - zrobiłem więc dogrywkę. Po tym zabiegu w Gospodarce Magazynowej pozostało może 2% zawartych tam wcześniej wpisów :o . Ustawiłem w Stałych programu automatyczne przenoszenie RV->GM. Dokumenty, które pozostały jak i te, które zniknęły były wprowadzone w identyczny sposób: faktura zakupu towarów, wpisany RDM=PZ, wpisany NDM.
AndrzejJ
 
Postów: 31
Dołączył: 18.12.2007 22:24

Re: Mam towar - nie wiem skąd

Postprzez Pio » 18.01.2008 21:19

Katalog Towarów i Usług zawiera stany całej firmy, czyli suma wszystkich magazynów.
Podczas każdej operacji magazynowej jest aktualizowany stan magazynu i stan w całej firmie.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Mam towar - nie wiem skąd

Postprzez Pio » 18.01.2008 21:26

Jeśli chodzi o historię, to jak w każdym oknie można sortować w/g dowolnej kolumny i wybierać pozycje i drukować do pliku i analizować na wszystkie możliwe strony :)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Mam towar - nie wiem skąd

Postprzez Pio » 18.01.2008 21:35

AndrzejJ napisał(a):Dodam jeszcze 3 grosze... Pomyślałem, że może te 'cuda' są rozwiązane w aktualnej wersji (dawno nie dogrywałem) - zrobiłem więc dogrywkę. Po tym zabiegu w Gospodarce Magazynowej pozostało może 2% zawartych tam wcześniej wpisów :o . Ustawiłem w Stałych programu automatyczne przenoszenie RV->GM. Dokumenty, które pozostały jak i te, które zniknęły były wprowadzone w identyczny sposób: faktura zakupu towarów, wpisany RDM=PZ, wpisany NDM.


Przenoszenie "dokumentów", to fizycznie przenoszenie nagłówków, a specyfikacja jest jedna. Nie ważne gdzie i ile razy występuje określony dokument, może występować kilka razy w GM, raz w RV i dodatkowo w OW oraz zawsze w KD (bywa że jest ukrywany), ale zawsze jest jedna i ta sama specyfikacja.

Podczas operacji magazynowych brane są pod uwagę WYŁĄCZNIE dane ze specyfikacji, czyli dana operacja jest uwzględniania TYLKO raz.

Wniosek, przenoszenie dokumentów nie ma wpływu na stany, czyli idąc dalej dogrywka z nową funkcjonalnością nie ma wpływu na stany.

Podsumowanie, trzeba przyjrzeć się towarom na magazynie i służę pomocą on-line.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Mam towar - nie wiem skąd

Postprzez AndrzejJ » 19.01.2008 00:23

Pomimo różnych czynności nie jestem nadal w stanie 'wymusić odświerzenia' wpisów w GM. Podtrzymuję także, że w żadnym magazynie nie mam towaru a w katalogu występuje ze stanem 98szt. Co w związku z tym zrobić - czekam na polecenia :)
AndrzejJ
 
Postów: 31
Dołączył: 18.12.2007 22:24

Re: Mam towar - nie wiem skąd

Postprzez Pio » 19.01.2008 00:47

Podczas weryfikacji stanów magazynowych zeruje stany w katalogu i magazynach,
a następnie po dokumentach ustanawia nowe - zgodne z dokumentami.

Jeżeli po weryfikacji jest stan, to może występuje w dokumentach kod magazynu, którego
nie ma w Słowniki->Magazyny. Oczywiście można to sprawdzić w System->Tabele->"RVP"->[Dane]
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Mam towar - nie wiem skąd

Postprzez AndrzejJ » 19.01.2008 01:31

Wszędzie są kody W, A albo pusto. Myślę, że problem nie będzie się odbijał czkawką, ponieważ wpisałem fakturę zakupową, w której umieściłem ten towar w ilości 10szt. Po tej operacji pojawiło się 10szt. w magazynie - więc OK. Najciekawsze, że stan w Katalogu Towarów i Usług z 98 zmnienił się na 20 :shock:
Podejrzewam, że po utworzeniu firmy w Vatowcu zaimportowałem KTiU z innej firmyDemo, na której ćwiczyłem - jednak i tak myślę, że stan powinien się wyzerować przy takiej operacji....
AndrzejJ
 
Postów: 31
Dołączył: 18.12.2007 22:24

Re: Mam towar - nie wiem skąd

Postprzez Pio » 19.01.2008 10:50

Nie ma możliwości telepatycznego sprawdzenia co jest w tej bazie.
Proszę podesłać na p@vatowiec.pl dwa pliki: rvp.dbf i ktlg.dbf, to będę mógł coś powiedzieć
w przeciwnym wypadku nic nie poradzę, bo nie jestem wróżka.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Następna

Powróć do GM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron