Przesunięcie międzymagazynowe

gospodarka magazynowa

Przesunięcie międzymagazynowe

Postprzez kesser » 12.08.2009 14:49

Witam
Jak wykonać w praktyce przesunięcie między magazynem A i B? Zrobiłem sobie dokument MM rozchód w magazynie A i teraz czy można jakoś automatycznie zaciągnąć dokument do magazynu B do przychodu czy trzeba ręcznie stworzyć ten dokument i wklepać wszystkie pozycje?
kesser
 
Postów: 6
Dołączył: 12.08.2009 14:39

Re: Przesunięcie międzymagazynowe

Postprzez Pio » 12.08.2009 21:37

W MM można tak:

- otwieramy specyfikację, dodajemy rozchód, kod magazynu, towar, ilość itd....
- dodajemy jeszcze jedną pozycję, przychód i wybieramy magazyn celu oraz ten sam towar, reszta uzupełni się sama.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Przesunięcie międzymagazynowe

Postprzez kesser » 13.08.2009 10:41

Witam
Może to będzie istotne dla autora programu.
W jednym dniu na dwóch różnych fakturach zakupiłem tą samą rzecz na jednej 1 sztukę na drugiej 2 czyli razem stan magazynowy 3 sztuki. Jak zrobiłem MM (jak powyżej) to napisał program, że zredukowano do ilości dostępnej 1. Ale jak zrobiłem drugi dokument MM z tym samym towarem to przesunąłem bez problemu pozostałe 2 sztuki. Nie wiem o co chodzi ale tak tylko udało mi się obejść problem.
kesser
 
Postów: 6
Dołączył: 12.08.2009 14:39

Re: Przesunięcie międzymagazynowe

Postprzez Pio » 13.08.2009 10:52

Problem dotyczy metody rozchodu, domyślnie ustawionej na dostawami.
Metodę można zmienić w Katalogu Towarów i Usług kolumnie "m".

Dobór metody rozchodu zależy od właściwości towaru. Przykładowo, przyjęło się stosowanie FIFO dla materiałów płynnych i sypkich.
Metoda rozchodu "dostawami" jest często stosowana dla towarów z istotną datą ważności lub numerem fabrycznym.

O metodach można sporo znaleźć w necie :)

Aby uniknąć komunikatów redukcji ilości można rozchodowywać ilości występujące w dostawie lub zmienić metodę na np. FIFO.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Przesunięcie międzymagazynowe

Postprzez kesser » 13.08.2009 14:11

Dziękuję za szybkie wsparcie :-)

pzdr
kesser
 
Postów: 6
Dołączył: 12.08.2009 14:39

Re: Przesunięcie międzymagazynowe

Postprzez bmcm » 18.01.2011 23:04

Witam!

W przypadku MM moim zdaniem powinien być zastosowany oryginalny szablon specyfikacji, który zawierałby zaledwie kilka kolumn: mag. źródłowy, towar, mag. docelowy, ilość. I tyle :-)

Mam jednakże pytanie dotyczące możliwości zmiany rodzaju towaru przy przesunięciu.
Mianowicie: jeżeli przesuwam towar A z magazynu A do magazynu B, to w mag. B musi być wybrany z KTiU dokładnie ten sam towar A, w przeciwnym wypadku stany w magazynach nie ulegną zmianom.
To logiczne. W końcu nie można wynieść z jednego magazynu worka ziemniaków i przyjąć go w drugim jako worek buraków.
Ale nie do końca właśnie...

Przykład z mojej praktyki hotelowej:
W magazynie żywnościowym przechowuję wino marki XYZ.
To wino przesuwam do magazynu barowego, który je sprzedaje jako Wino XYX. Wszystko OK.
Jednocześnie część tego samego wina przesuwam do magazynu recepcyjnego, tyle że recepcja nie ewidencjonuje sprzedaży marek, lecz towarów! Tutaj Wino XYZ to po prostu Wino, gdzie obowiązuje sztywna cena sprzedaży ustalona dla określonych przedziałów ceny zakupu.

Przydałaby się więc w MM możliwość rozchodu z jednego magazynu Wina XYZ i przychodu w innym magazynie Wina GrupaCenowaX.

Domyślam się, że moja koncepcja to kawał żmudnej, programistycznej roboty, acz polecam ją pod rozwagę na przyszłość.
To udogodnienie pozwoli zaoszczędzić użytkownikom VATowca czas i uniknąć generowania dodatkowych, zupełnie zbędnych dokumentów specjalnie na potrzeby zamiany Wina XYZ w Wino GrCen1 ;-)

Pozdrawiam!
bmcm
 
Postów: 1
Dołączył: 06.01.2011 21:52

Re: Przesunięcie międzymagazynowe

Postprzez Pio » 18.01.2011 23:54

W Vaciaku MM, chociaż z pozoru "dziwna" ma takie oto właściwości:

- przesunięcie towaru między magazynami
- zmiana parametrów towaru (ceny ewidencyjnej, wartości, stawki, gęstości, .......)
- zmiana samego towaru na inny

czyli można zamieniać wino na wodę ;)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Przesunięcie międzymagazynowe

Postprzez edi67 » 27.04.2012 16:59

Pio napisał(a):
- zmiana parametrów towaru (ceny ewidencyjnej, wartości, stawki, gęstości, .......)
- zmiana samego towaru na inny

czyli można zamieniać wino na wodę ;)


A jak robi się zmianę ceny? Bo przy wyborze tego samego towaru cena automatycznie zmienia się na cenę pierwotną...
Chyba, że zaznaczy się r.c. - tak to ma być?
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Przesunięcie międzymagazynowe

Postprzez Pio » 27.04.2012 22:27

tak,
wszystkie kolumny "r" "rc" itd. modyfikacji ręcznej - blokują automaty.

PS. zmień podpis :) już jest nieaktualny
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do GM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron