wymiana towaru a korekta

gospodarka magazynowa

wymiana towaru a korekta

Postprzez virtu » 16.11.2009 19:34

Mam mały problem i nie mam pomysłu jak to zrobić sensownie (i poprawnie przy okazji).
Sprzedałem klientowi dwa lata temu zestaw komputerowy, na fakturze były poszczególne elementy jako pozycje. Po dwóch latach padła mu płyta główna, odesłałem do dostawcy w ramach gwarancji. Ale nie dało się naprawić, więc dostawca wystawił mi korektę.
I tutaj pojawiają się (dla mnie przynajmniej) schody, bo nie wiem jak tą korektę wprowadzić do Vatowca. Tak wprost w RV się nie da, bo nie mam już tej płyty na magazynie. Jak wprowadzę takową płytę na magazyn przez PW lub PZ, to korekta i tak tej sztuki nie przyjmuje. Mogę co prawda zmienić specyfikację faktury sprzedaży klientowi (wtedy korekta robi się OK), ale to powoduje zmianę wartości faktury i niezgodności w RV.
A klientowi korekty do faktury sprzedaży nie wystawiałem, bo dałem mu inną płytę główną ze swoich zasobów (ściągniętą ze stanu magazynowego przez RW).
Pewnie to jest proste, tylko nie mogę wpaść na odp. pomysł...
virtu
 
Postów: 15
Dołączył: 21.10.2009 20:51

Re: wymiana towaru a korekta

Postprzez Pio » 19.11.2009 18:25

Trzeba wystawić najpierw korektę swojemu klientowi, wówczas płyta wróci na magazyn.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: wymiana towaru a korekta

Postprzez virtu » 20.11.2009 00:38

Kombinowałem, czy nie dałoby się bez produkowania korekty dla klienta. Ale cóż, czasem nie warto.
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
virtu
 
Postów: 15
Dołączył: 21.10.2009 20:51

Re: wymiana towaru a korekta

Postprzez Pio » 20.11.2009 23:20

Da się bez korekty dla klienta, można zrobić korektę WZ o ile jest WZ na magazynie w rozchodach.
Jak jej tam nie ma, to można spowodować żeby była, wpisując do RV przy fakturze dane WZ-ki.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do GM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron