Cena ewidencyjna

gospodarka magazynowa

Cena ewidencyjna

Postprzez limarco1 » 25.06.2010 08:59

Zauwżyłem że program zlicza magazyn w/g cen ewidencyjnych. Więc rozumiem że najlepiej jest wprowadzając zakup (w sytuacji gdy cena zakupu danego towaru się zmieniła) zmodyfikować odpowiednią cenę ewidencyjną w KTiU (żeby program zliczał dobrze remenent) ale czy program nie pogłupieje bo przecież wcześniej kupiłem (no i sprzedałem) po cenach starych a później dla tego samego towaru (ten sam kod paskowy) będę miał ceny zmienione/podwyższone (bo np. nastąpiła ich podwyżka przez producenta). Czy remanent pokaże ten towar w róznych pozycjach różniących się cenami czy też będę musiał wprowadzić towar na nowo (z tym samym kodem paskowym) ale np. inną ceną?
I wraca jeszcze raz moje pytanie jaka jest funkcja ceny netto pojawiqającej się w KTiU obok ceny ewidencyjnej. Jak ma się ona do remanentu. ?
limarco1
 
Postów: 51
Dołączył: 06.06.2010 18:31

Re: Cena ewidencyjna

Postprzez Pio » 26.06.2010 19:28

Program nie "pogłupieje" bo cena ewidencyjna jest przypisana do każdej dostawy, czyli każdego zakupu.
Sprzedaż towarów odbywa się dostawami, nawet w metodach FIFO i LIFO są zliczane ilości z poszczególnych dostaw, a wartość (koszt własny sprzedaży) wylicza się wagowo.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do GM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron