umowa kupna sprzedaży

zasady ogólne, tzw. książka

umowa kupna sprzedaży

Postprzez mjtrade » 02.01.2008 00:14

Witam serdecznie.
Prowadzę auto handel i mam zamiar sam być księgowym oczywiście z pomocą "vaciaka".
Mam kilka pytań.
Jak wprowadzić zakup towaru( tu konkretnie chodzi o samochód) na umowę kupna -sprzedaży. Jest to zakup od prywatnej osoby , cena oczywiście brutto bez Vat.Jak to zrobic aby wszystko było w porządku i w RV i księdze dokumentów i żeby towar(samochód) znalazł się na magazynie. Następnie sprzedajemy ten towar oczywiście na fakturę Vat-marża. Panie Piotrze jak to najprościej zrobić( oczywiście vat jest tylko od marży) aby wszystko było w porzadku w zestawieniach vat itp.
No i przy okazji ( proszę sie nie śmiać ale dopiero poznaję program-i jestem pod wrażeniem ) co oznaczają w : Rejestry Vat - rodzaje dokumentów - następujące skróty ZT-? , ZU-? bo FA-to oczywiście faktura , KO-to korekta :) i czy można i w jaki sposób wprowadzić tam swoje ?

A może dla działalności auto handel mozna by było zrobic jakąs dogrywkę nakładkę która na te potrzeby zmodifikowała by magazyn i własnie sprzedaż vat-marża i może jeszcze jakiś dodatek dla typowego komisu z umową komisową ;) a może to wszystko "vaciak" oferuje tylko ja jeszcze nieoświecony i niewedukowany nie potrafie tego diamencika oszlifować :lol:

Pozdrawiam wszystkich a w szczególności Pana Piotra i życzę samych sukcesów i dużo zdrówka w Nowym Roku
Maciej J.
mjtrade
 
Postów: 2
Dołączył: 01.01.2008 23:30

Re: umowa kupna sprzedaży

Postprzez Pio » 02.01.2008 23:00

Witam

Zacznijmy od organizacji "magazynowej" :)
Wydaje mi się, że można bardzo uprościć kwestię ilości towarów w katalogu towarów i usług wpisując tam co najwyżej same marki, np. Renault Scenic, ...
Każda pozycja - marka - powinna mieć określoną kategorię "M" jak marża ("T" - towar, "U" - usługa ...)

Księgowanie zakupu może się odbywać w RV stosując stawkę vat "NP" i taką można ustawić jako domyślną w stałych lub w katalogu towarów i usług.
Analogicznie sprzedaż w RV z ustawieniem domyślnych stawek.

Rodzaj dokumentu to dowolne określenie za pomocą dwóch literek rodzaju dokumentu :)
Po prostu jak się wpisze jakiś rodzaj, to program się uczy i będzie on widoczny na rozwijanej liście.

Jest tylko jedna sztywna zasada: rodzaj rozpoczynający się literką "F" to faktura, a "K" to korekta.

Dogrywka jest zbędna, powinno ładnie działać po wpisaniu "M" do kolumny "K" w Katalogu Towarów i Usług,
jakby było inaczej, to proszę pisać

pozdrówka
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do PKPiR

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron