Podatek dochodowy a inwentaryzacja roczna

zasady ogólne, tzw. książka

Podatek dochodowy a inwentaryzacja roczna

Postprzez anna83 » 15.01.2013 16:52

Witam
Mam taki problem w tabeli "podatek dochodowy" po zatwierdzeniu inwentaryzacji rocznej ( może ją źle wpisuje?? - kategoria M - kwotę wpisuję sama do kpir, bo po weryfikacji inwentaryzacji tworzy mi się co prawda dokument w kpir - ale z kwotą zerową a w specyfikacji nic nie ma), zwiększa mi sie więc dochód o tą inwentaryzację końcową, jednak dochód ten nie zmniejsza się z kolei o inwentaryzację początkową, przez co w tabeli "podatek dochodowy" mam inny dochód (wyższy) niż na wydruku rocznym z kpir - gdzie jest uwzdlędniona zarówno inwentaryzacja początkowa jak i końcowa. Nie można tez przez to wprost sprawdzić kwoty do zapłaty za podatek dochodowy za grudzień ( czy 4 kwartał) - bo jest właśnie zwiększona o ta inwentaryzację - trzeba podatek sprawdzac przed zatwierdzeniem inwentaryzacji końcowej.
anna83
 
Postów: 7
Dołączył: 27.03.2012 18:43

Re: Podatek dochodowy a inwentaryzacja roczna

Postprzez arkos23 » 24.01.2013 11:22

Witam,
Podatek za 12.2012 można sprawdzić wpisując w inwentaryzację 31.12.2011 i 31.12.2012 wartość 0 - to tylko na potrzeby wyliczenia (sprawdzenia) podatku doch. za grudzień 2012.
Do wyliczenia dochodu i podsumowania księgi za 2012 trzeba wpisać w inwentaryzację właściwe wartości.

Myślę, że Piotr wprowadzi stosowne zmiany jak odwiedzi forum.

Pozdrówka
Arek
pozdrówka
Arek
arkos23
 
Postów: 103
Dołączył: 18.01.2008 00:51


Powróć do PKPiR

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron