Nowa funkcjs %vat

zasady ogólne, tzw. książka

Nowa funkcjs %vat

Postprzez Arturos2 » 13.03.2016 13:14

Witam mam pytanie,
w nowej wersji vatowca pojawiła się nowa funkcja automat % vat, nie bardzo wiem jak ją zastosować lub nie rozumiem jej idei zastosowania. Sądziłem że jest to pomoc np. przy rozliczaniu 50 % vat od paliwa ( a może się mylę ? ) wprowadziłem do rejestru vat fakturę za paliwo, zaznaczyłem w kolumnie %vat 50 i sądziłem że będzie to miało przełożenie w księdze dokumentów (koszt paliwa zostanie uwzględniony jako suma kwoty netto i 50 % vat) ale tak się nie stało. Czy ktoś może mi objaśnić jak działa ten automat i czy może być stosowany w takim właśnie zakupie jak paliwo (pojazd użytkowanie mieszane) Dodam że całość zakupu była zaznaczona z kategorią A ( poprzednio ręcznie dzieliłem sobie 50 % A i 50 % P).
Mam nadzieję że nie zagmatwałem mojego pytania. Podsumowując czy ten automat mogę wykorzystać do rozliczania np paliwa z 50 % vat a jeśli tak to jak to poprawnie zainicjować w systemie :) ?
Arturos2
 
Postów: 12
Dołączył: 09.08.2013 11:01

Re: Nowa funkcjs %vat

Postprzez goldark » 15.03.2016 14:45

Efekt widać w Zestawienia -> Podatek VAT oraz Rejestry VAT -> Zakup. Tam do odliczenia jest tyle procent (netto i Vat) ile wpiszesz. Deklaracje robisz na podstawie rejestrów, do nich trafia tyle ile założysz z poszczególnych faktur.
goldark
 
Postów: 37
Dołączył: 22.01.2016 10:30

Re: Nowa funkcja %vat

Postprzez Arturos2 » 29.03.2016 12:04

Dzięki za odpowiedź , rzeczywiście zadziałało , nie wiem z jakiej przyczyny pierwotne moje próby spełzły na niczym prawdopodobnie dla tego że najpierw wypełniłem pozycje w górnej tabeli ( rejestru VAT) bez zaznaczonego udziału 50 %vat a dopiero po zatwierdzeniu wpisu znalazłem tą opcję i dopisałem 50 % . Może to kwestia odświeżenia widoku :). tym niemniej jeśli przy wypełnianiu pozycji wpiszę prawidłowo podział np 50 % vat to w dolnej tabeli isynieje juz podział z automatu na składową w kategorii A i składową w kategorii N .
Temat wyjaśniony .
dzięki za odpowiedź
Arturos2
 
Postów: 12
Dołączył: 09.08.2013 11:01


Powróć do PKPiR

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości