Jak zapisać rozchód wewnętrzny

zasady ogólne, tzw. książka

Jak zapisać rozchód wewnętrzny

Postprzez rob » 25.05.2009 12:36

Witam
Zakupiłem towar przeznaczony na sprzedaż. Jednak postanowiłem kilka pozycji z zakupionego towaru przeznaczyć na bieżące funkcjonowanie firmy. Jak tą część wrzucić w koszty? Jakim dokumentem? Książkę za 01-04/2009 mam już wydrukowaną.
Pozdrawiam
Robert
rob
 
Postów: 16
Dołączył: 22.07.2008 22:45

Re: Jak zapisać rozchód wewnętrzny

Postprzez JoannaH » 01.06.2009 13:25

Jeżeli nie jest prowadzona w programie gospodarka magazynowa zamiast RW (rozchód wewnętrzny) należy ewidencjonować w kolumnie 10 księgi - „Zakup towarów handlowych i materiałów wg cen zakupu” wartość zakupionego towaru przeznaczonego faktycznie do sprzedaży a w kolumnie "pozostałe wydatki" wartość towaru przeznaczonego na bieżące funkcjonowanie firmy. Dla świętego spokoju i dla urzędu podpięłabym oświadczenie właściciela o przeznaczeniu takiego to a takiego towaru na inne cele niż handlowe do faktury zakupu.
Jeżeli jest prowadzona gospodarka magazynowa to przyjęłabym wszystko jako towar pz-tką na magazyn (do księgi całość kolumna 10) a następnie wypisałabym RW, wydrukowała i wpisała operację do PKPiR przeksięgowując wartość tego towaru z kolumny 10 do kolumny 13 "pozostałe wydatki"
pozdr
JoannaH
 
Postów: 3
Dołączył: 18.05.2009 10:35

Re: Jak zapisać rozchód wewnętrzny

Postprzez Andrzej Lalek » 11.02.2013 12:41

No i w tym momencie pozwolę sobie odświeżyć temat.
czy ktoś??? jak przeksięgować jakąś wartość z 10 do 13 kolumny kpir i jak ewentualny wydruk miałby wyglądać???

ponieważ prowadzę magazyn i wystąpiła u mnie potrzeba taka sama jak u kolegi rob dawno temu:P a odpowiedzi na forum nie udało mi się znaleźć.
Andrzej Lalek
 
Postów: 57
Dołączył: 06.12.2011 22:36


Powróć do PKPiR

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron