SZCZEGÓLNY MOMENT PODATKU VAT

zasady ogólne, tzw. książka

SZCZEGÓLNY MOMENT PODATKU VAT

Postprzez Tess » 20.03.2010 23:21

Witam
Zgodnie z art. 19 ust 13 lit. 2d ( :) ), przy pracach budowlanych powstaje szczególny moment podatku należnego, tzn. powstaje on nie w momencie wystawienia faktury, ale po zapłacie najpóźniej 30. dnia od wystawienia faktury lub wykonania usługi. W praktyce wygląda to tak, że ten podatek trzeba przenieść na następny miesiąc, ale w dochodowym - normalnie. Jak tego dokonać, żeby na deklaracji VAT nie było tego podatku, ale został przeniesiony na następny miesiąc? Do tej pory radziłam sobie wpisując ręcznie co misiąc ale to jest bardzo uciążliwe :(
Awatar użytkownika
Tess
 
Postów: 70
Dołączył: 17.02.2008 22:25

Re: SZCZEGÓLNY MOMENT PODATKU VAT

Postprzez Pio » 08.04.2010 13:01

Kolumna "Data" w Rejestrach VAT, to data obowiązku podatku VAT, proszę wpisać tam właściwą datę dla podatku VAT.
W tym samym oknie kolumna "Ksiąga", jest datą obowiązku podatku dochodowego.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: SZCZEGÓLNY MOMENT PODATKU VAT

Postprzez Tess » 21.07.2010 18:21

Witam
Dopiero teraz podszłam znów do tematu. Wcześniej radziłam sobie "ręcznie" wpisując prawidłowe kwoty na deklaracji.
Nie mogę jednak znależć tych dat. Bo jeśli wpiszę w ewidencji VAT inną datę to program przerzuci mi do innego miesiąca ten dokument.
Mam w ewid. VAT takie kilumny : data, RD, NDK, dokument, kontrahent, przedmiot, netto, vat, brutto, data wystaw., data sprzed., termin zapłaty. Z ewid. VAT program bezpośrednio przenosi dane do księgi, więc daty też pobiera.
Pozdr dla szczęściarzy na urlopach... :)
Awatar użytkownika
Tess
 
Postów: 70
Dołączył: 17.02.2008 22:25

Re: SZCZEGÓLNY MOMENT PODATKU VAT

Postprzez Pio » 21.07.2010 21:02

Nie rozumiem :(

Dlaczego dokument NIE może występować w rejestrach vat zgodnie z datą obowiązku podatku VAT.
Czyż to nie jest naturalne, w wręcz wymagane ? Biorąc pod uwagę zasadę, że na podstawie rejestrów vat'
sporządzamy deklarację, to jak najbardziej, dokument po zmianie daty w kolumnie "Data" musi się przenieść do właściwego miesiąca.

Analogicznie Księga Dokumentów, zawiera dokumenty w ujęciu podatku dochodowego, czyli powinna zawierać dane niezbędne
do prawidłowego wyliczenia zaliczki na podatek dochodowy. Zatem, dokument musi zmieniać miesiąc po zmianie daty obowiązku podatku dochodowego.

Patrząc na dokument z poziomu rejestrów vat, ma od dwie daty:
"Data" - data obowiązku podatku vat
"Księga" - data obowiązku podatku dochodowego lub inaczej jest to "Data" w Księdze
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: SZCZEGÓLNY MOMENT PODATKU VAT

Postprzez Tess » 21.07.2010 23:03

Wielkie dzięki :)
wszystko działa
pozdr :):):)
Awatar użytkownika
Tess
 
Postów: 70
Dołączył: 17.02.2008 22:25


Powróć do PKPiR

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron