Saldowanie

Forum ogólne, do zadawania pytań nie związanych z żadną powyższą kategorią

Saldowanie

Postprzez Cabana » 23.01.2011 00:35

Czy mógłbym uzyskać informację, do czego służy "Saldowanie" w "Bank, kasa i kompensaty"?

Pozdrawiam,
Artur
Cabana
 
Postów: 60
Dołączył: 22.09.2010 21:11

Re: Saldowanie

Postprzez Pio » 28.01.2011 09:31

do sprzątania.

np. wisi 9 groszy na rozrachunkach, to sprzątamy je saldowaniem
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Saldowanie

Postprzez Cabana » 29.01.2011 00:42

To chyba nie to czego szukam.

Robię analizę konta rozrachunków z kontrahentem. Na koncie mam nie powiązane (z różnych powodów) płatności z fakturą sprzedaży (np.). Czy mając zaksięgowane ww dokumenty mogę w jakiś sposób spowodować, żeby nie pokazywały mi się jako dokumenty nierozliczone, czyli powiązać je po pierwsze POST FACTUM (!!!), po drugie niekoniecznie 1 do 1?

Pozdrawiam,
Artur
Cabana
 
Postów: 60
Dołączył: 22.09.2010 21:11

Re: Saldowanie

Postprzez Pio » 29.01.2011 08:38

.. są ważne tylko dwa parametry dokumentu, żeby można było go skojarzyć z płatnością: dług # 0 i jakiś termin zapłaty

Nie ważne są ani inne daty, ani czy księgowany, itd.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Saldowanie

Postprzez Cabana » 29.01.2011 11:29

Wiem, że tak można zrobić. Problem jednak tkwi gdzie indziej:

Wyciąg bankowy (kilkaset pozycji) wczytuję do FK automatycznie. Jest w nim wiele pozycji zbiorczych, których automat wcale nie wiąże z dokumentami albo wiąże w sposób błędny. Chcąc mieć prawidłowo skojarzone dokumenty, musiałabym ręcznie rozbijać zbiorcze płatności na kilka pozycji związanych z pojedynczymi fakturami sprzedaży. Często w momencie księgowania nie ma na to czasu albo coś się przeoczy. Brakuje nam funkcji (albo nie wiemy, jak to zrobić), która pozwalałaby na proste kojarzenie jednej płatności z kilkoma fakturami albo na późniejszą analizę salda kontrahenta i wiązanie dokumentów. W efekcie w dokumentach nierozliczonych oraz na potwierdzeniu salda byłyby wykazane jedynie rzeczywiście nierozliczone pozycje. Czy coś takiego można zrobić?

Pozdrawiam,

Justyna (tym razem :))
Cabana
 
Postów: 60
Dołączył: 22.09.2010 21:11

Re: Saldowanie

Postprzez Pio » 29.01.2011 11:58

.. podczas wyboru dokumentu do kojarzenia z zapłatą, można wybrać wiele dokumentów za pomocą kombinacji [Shit]+lewy mychy lub [Ctrl]+lewy myszy

Ilość pozycji w specyfikacji nie musi być taka sama jak na wyciągu.
Program musi mieć konkretne wskazanie dokumentu do płatności, żeby uniknąć jakichkolwiek nieporozumień, mówimy o pieniążkach :)

Jeśli człowiek nie jest w stanie skojarzyć dokumentu z zapłatą, to tym bardziej program ;)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do rozmaitości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron