Zaznaczanie (wybór) wielu pozycji w tabeli

Forum ogólne, do zadawania pytań nie związanych z żadną powyższą kategorią

Zaznaczanie (wybór) wielu pozycji w tabeli

Postprzez Marakesz » 31.01.2011 17:22

Naprawdę jest mi głupio pytać o banały, ale kurka nie mogę tego wymyślić i koniec.
W jaki sposób wybrać na raz kilka pozycji, żeby przenieść je wszystkie np. z Katalogu Towarów i Usług do innego dokumentu?
Używam ctrl, shift - wszystko się pięknie zaznacza na zielono, a kiedy klikam "wybierz" to program przenosi tylko tę pozycję zaznaczoną na niebiesko (ostatnio wybraną).
Dlaczego? Pytam. Dlaczego?
:cry:
Awatar użytkownika
Marakesz
 
Postów: 31
Dołączył: 08.01.2011 22:32

Re: Zaznaczanie (wybór) wielu pozycji w tabeli

Postprzez Pio » 31.01.2011 18:17

hm, dlatego, że do tej pory nie było takiej potrzeby.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Zaznaczanie (wybór) wielu pozycji w tabeli

Postprzez Marakesz » 31.01.2011 18:42

No to mnie Pan "zamordował" tą odpowiedzią.
Mam rozumieć, że wszyscy Użytkownicy cierpliwie klikali pozycję po pozycji? Zamiast dorzucić kilka na raz, a potem ewentualnie tylko skorygować ilość w rejestrze Vat? I nikomu to wcześniej nie było potrzebne? Aż trudno uwierzyć...
Czy przy jakiejś okazji będzie możliwe wprowadzenie takiej poprawki do programu?
Awatar użytkownika
Marakesz
 
Postów: 31
Dołączył: 08.01.2011 22:32

Re: Zaznaczanie (wybór) wielu pozycji w tabeli

Postprzez Pio » 31.01.2011 19:36

... może to kwestia organizacji pracy i przyzwyczajeń :)
Zapewne zdecydowana większość wpisuje sporo informacji do pozycji specyfikacji i akurat im się "nie opłaca" cofanie do pierwszych pozycji.

Tak, przejrzę źródełka i zobaczę czy da się to bezboleśnie zmodyfikować/rozszerzyć.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Zaznaczanie (wybór) wielu pozycji w tabeli

Postprzez Marakesz » 31.01.2011 23:24

No to może ja coś robię nie tak, skoro jak dotąd nikomu to nie było potrzebne.
Opiszę bardziej szczegółowo na czym polega mój problem - może ktoś coś podpowie i nie trzeba będzie grzebać w kodzie.
Otóż wprowadzam sprzedaż do rejestru VAT. Wybieram specyfikację, a następnie sprzedane towary. Tu właśnie byłoby fajnie móc zaznaczyć od razu kilka i wrzucić do specyfikacji. Jestem detalistą i nie wystawiam faktury na jedną pozycję (np. milion ton gwoździ). Na fakturze znajduje się wiele różnych pozycji. Teraz muszę wrzucić każdą z osobna, wpisać ilość (jak ustalać ceny dla poszczególnych kontrahentów już wiem - opisałem to szczegółowo tutaj:http://www.vatowiec.pl/forum/viewtopic.php?f=34&t=1035), potem następną itd. Po wybraniu kilku na raz wystarczyłoby w specyfikacji zmienić jedynie ilość sprzedanych towarów.
Ale może coś robię od... złej strony i da się to jakoś inaczej? Skoro nikt wcześniej nie potrzebował zaznaczania wielu pozycji na raz to jakoś sobie z tym radził... Wciąż jestem początkujący, więc może mój problem wynika z niewłaściwego podejścia do programu.
Jeśli ktoś może pomóc to bardzo proszę.
Awatar użytkownika
Marakesz
 
Postów: 31
Dołączył: 08.01.2011 22:32

Re: Zaznaczanie (wybór) wielu pozycji w tabeli

Postprzez Pio » 01.02.2011 00:03

... chyba zaznaczanie kilku pozycji ma sens, jak jest kilka pozycji w katalogu, bo jak tam siedzi kilka tysięcy, to chyba będzie ciężko.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Zaznaczanie (wybór) wielu pozycji w tabeli

Postprzez Marakesz » 01.02.2011 11:30

Ja mam kilkaset.
Wobec tego ponawiam pytanie. Jak radzą sobie ci, którzy mają więcej? Czy można inaczej wypełnić specyfikację pozycji w rejestrze VAT zamiast wybierać z Katalogu Towarów i Usług? Zależy mi na tym, żeby magazyn się zgadzał.
Awatar użytkownika
Marakesz
 
Postów: 31
Dołączył: 08.01.2011 22:32

Re: Zaznaczanie (wybór) wielu pozycji w tabeli

Postprzez Pio » 01.02.2011 16:14

- import zamówienia
- import z pliku
- kopiowanie całego dokumentu

Tak się po cichu zastanawiam, że kiedyś trzeba zapracować na marżę, więc gdzie jest ta praca handlowca ? :)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do rozmaitości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości