pobranie

Forum ogólne, do zadawania pytań nie związanych z żadną powyższą kategorią

pobranie

Postprzez vnd » 23.05.2008 11:04

Problemos z formą płatności POBRANIE. Dla pobrania nie podaje się terminu płatności na fakturze bo nigdy nie wiadomo kiedy te pieniążki dotrą na konto. Bez wypełnionego pola termin nie działa wiązanie dokumentów w module BANK, faktura bez terminu jest niewidoczna tam...jak to rozwiązać? Oczywiście opcja podawania bardzo długich terminów płatności 'na zapas' nie wchodzi w grę :)
vnd
 
Postów: 37
Dołączył: 24.04.2008 11:13

Re: pobranie

Postprzez Pio » 23.05.2008 13:17

To jedna z ogólnych zasad ułatwiających życie, to zasada, która ma bezpośredni wpływ na ocenę, czy jest prosta obsługa, czy nie :>

"Jak jest termin zapłaty, to są rozrachunki, a jak nie ma terminu, to nie ma rozrachunków."

Wolę nie włączać komplikatora, bo za chwilę ktoś mi dokopie :D

Czy zatem nie można zastosować typowego terminu np. 7 dni i już ?
Czy faktycznie ma to wielkie znaczenie, czy pobranie nastąpiło w terminie, czy po ?
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: pobranie

Postprzez vnd » 26.05.2008 10:14

Czy zatem nie można zastosować typowego terminu np. 7 dni i już ?
Czy faktycznie ma to wielkie znaczenie, czy pobranie nastąpiło w terminie, czy po ?


TAK TAK TAK, dla mnie nie ma to większego znaczenia ale dla VATowca widocznie tak.
Gdy przelew przychodzi po terminie to data zaliczenia do vat brana jest niestety z pola termin a nie z pola zapłata przy zaznaczonym polu VAT. Gdy zapłata jest przed terminem wszystko jest poprawnie.
Nie mogę zmieniać sobie terminu zapłaty w programie kiedy chcę bo co innego będzie na wydrukowanym oryginale faktury a co innego w programie!!!
Da się coś z tym zrobić?
vnd
 
Postów: 37
Dołączył: 24.04.2008 11:13

Re: pobranie

Postprzez Pio » 27.05.2008 06:48

Jeśli data zapłaty < terminu, to
data zaplaty
w przeciwnym wypadku
termin

Jeżeli nie wystarcza 7 dni terminu na przesyłkę, to 12, itd.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: pobranie

Postprzez Pio » 27.05.2008 08:01

... możemy wprowadzić stałą programu wyłączającą zależność terminu zapłaty od rozrachunków, a właściwie filtru dokumentów do zapłaty,
bo rozrachunki nie istnieją bez terminu do zapłaty
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do rozmaitości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

cron