rozpoczęcie pracy+ocr+ różnice kursowe

Forum ogólne, do zadawania pytań nie związanych z żadną powyższą kategorią

rozpoczęcie pracy+ocr+ różnice kursowe

Postprzez ate21 » 05.08.2013 21:10

Witam
Jestem początkująca jeżeli chodzi o obsługę vatowca jednak potencjał i możliwości tego programu mnie zachwyciły i bardzo chciałabym rozgryźć obsługę tego programu. Nie chodzi mi tyle o dodawanie dokumentów źródłowych co o konfigurację systemu. Oto moje problemy:
1) chciałabym korzystać z możliwości rozliczania różnic kursowych jednak w stałych programu nie mam wszystkich opcji dotyczących różnic kursowych (tak jak mam to w pomocy podręcznej opisane) i podejrzewam że nie będzie przez to ta opcja działała - co zrobić i jak sprawdzić czy to działa?

2)zaciekawiła mnie opcja szablony skanów i opcja ocr np. pod kontem zczytywania fv, w programie jest wgrany szablon do zczytywania dowodów osobistych i próbowałam to zrobić z kadrowca ale nie rozpoznało mi dokumentu nie wiem co robię nie tak - po za tym jak najlepiej stworzyć własny szablon.

Jeżeli ktoś korzysta z tych funkcji i mógłby się podzielić wiedzą byłabym bardzo wdzięczna
Pozdrawiam
Aneta
ate21
 
Postów: 2
Dołączył: 04.08.2013 22:44

Re: rozpoczęcie pracy+ocr+ różnice kursowe

Postprzez Pio » 07.08.2013 20:48

Stałe w menu System->Stałe programów pojawiają się jak są potrzebne :)
Dzięki temu nie ma zbędnych, dla tych co ich nie potrzebują,
idąc dalej stałe można usuwać i wówczas jak są potrzebne to się pojawią z wartościami domyślnymi.

Zatem, jak w banku/kasie/... pojawią się transakcje walutowe, to program sam rozszerzy możliwości konfiguracyjne.

Odnośnie skanowania, to chyba pionierskie i na pewno pilotażowe rozwiązanie.
Staram się unikać radosnej twórczości, dlatego czekałem na reakcję użytkowników :)

Jak do tej pory nie było zainteresowania.

Technikę OCR wdrożyłem z powodzeniem w innych aplikacjach, stosowanych w laboratoriach ;)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: rozpoczęcie pracy+ocr+ różnice kursowe

Postprzez ate21 » 15.08.2013 14:23

Jeżeli chodzi o technikę OCR w księgowości to widzę tu bardzo duży potencjał mało tego znam "firemkę" która za duuuuuże pieniądze wprowadziła pewne rozwiązania OCR w obiegu dokumentów w swoim biurze rachunkowym oczywiście jest to system bardzo rozbudowany współpracujący z innymi aplikacjami i mają to naprawdzę dopracowane pod wieloma aspektami (rozmawiałam z pracownicą tamtej firmy i jestem pod wrażeniem co ich aplikacja potrafi), oczywiście aplikację mają tylko do użytku wewnętrznego. No ale wiadomo nie po to tyle kasy wydawali.............
A idąc dalej takie rozwiązanie z OCR w firmie która ma dużo dokumentów i jeszcze w dodatku właściciel dosyła dokumenty zeskanowane z zagranicy to naprawdę byłoby rewelacyjne nawet nie mówiąc o tym że zmniejszałoby to prawdopodobieństwo błędów (raz komputer z czytuje a potem pracownik sprawdza). Powtarzam że to narzędzie ma naprawdę wielki potencjał........... ale ja nie wiem jak go sobie skonfigurować :roll:
ate21
 
Postów: 2
Dołączył: 04.08.2013 22:44


Powróć do rozmaitości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

cron