Numer / Kod klienta

Forum ogólne, do zadawania pytań nie związanych z żadną powyższą kategorią

Numer / Kod klienta

Postprzez edi67 » 14.11.2013 18:23

Nie wiem, czy już o tym kiedyś nie pisałem (jakies mgliste wrażenie takie, ale nie mogę znaleźć), ale mam pytania/wnioski racjonalizatorskie dotyczące wykorzystania Kodu klienta.

Jak mi się wydaje do tego celu służy pole ID wypełniane automatycznie przy wpisywaniu nowego kontrahenta o długości 6 znaków.

1) Niestety kody klienta nadawane nam, jako kontrahentom przez inne firmy często mają 8 lub więcej znaków, proponuję zatem zwiększyć jego rozmiar.

2) Można pomyśleć nad wstawieniem pola Kod klienta do szablonów naszych dokumentów wystawianych kontrahentom (Faktura, WZ itp). Nam akurat nie jest to obecnie potrzebne, ale przy okazji można to gdzieś (z opcją wł/wyłączania w stałych) wepchnąć.
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Numer / Kod klienta

Postprzez admin » 14.11.2013 19:26

menu System->Stałe programów->Vatowiec->Czy drukować kod klienta w nr faktury ?

ad. id, wieczorem
admin
Administrator
 
Postów: 30
Dołączył: 16.12.2007 11:35

Re: Numer / Kod klienta

Postprzez Pio » 14.11.2013 23:53

dogrywka
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Numer / Kod klienta

Postprzez edi67 » 18.11.2013 14:16

Dziękuję bardzo, długie numery są.

Stałą System->Stałe programów->Vatowiec->Czy drukować kod klienta w nr faktury znam.
Podejrzewam, że jak będzie trzeba z tego skorzystać, to ew. przyda się coś na kształt "Formuła drukowanego numeru faktury z kodem klienta" albo zwykłe "Kod klienta" bezpośrednio na fakturze.

Wykorzystaliśmy DK->ID do wprowadzenia nadanego nam kodu klienta przez inne firmy (min. żeby drukować go na pismach, przelewach itp).

Przy czym, żeby drukować tylko rzeczywiste, nadane kody klienta, ID wypełnione automatycznie przez Vatowca trzeba zamienić na 0 i zastosować formułę: iif((DK->ID)>0...

Może jest na to jakiś bardziej elegancki sposób?
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22


Powróć do rozmaitości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości

cron