współpraca z kasą fiskalną

Forum ogólne, do zadawania pytań nie związanych z żadną powyższą kategorią

współpraca z kasą fiskalną

Postprzez artp » 17.07.2008 12:10

Czy program vatowiec współpracuje z kasą fiskalną MINITAX firmy Novitus z Nowego Sącza? Z góry dziękuję za odpowiedź.
artp
 
Postów: 28
Dołączył: 07.07.2008 19:35

Re: współpraca z kasą fiskalną

Postprzez Pio » 17.07.2008 17:57

O to trzeba zapytać producenta kasy, czy współpracuje z vatowcem.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: współpraca z kasą fiskalną

Postprzez artp » 24.07.2008 12:12

Dziekuję za odpowiedź. Z informacji jakie uzyskałem wynika, że dokumentacja protokołów komunikacji do kas firmy Novitus znajduje się na stronie http://www.novitus.pl w rozdziale „Dla programistów”. Nie wiem, czy te informacje są wystarczające do przystosowania oprogramowania Vatowca do współpracy z tym typem drukarki.
artp
 
Postów: 28
Dołączył: 07.07.2008 19:35

Re: współpraca z kasą fiskalną

Postprzez Pio » 24.07.2008 18:14

Te informacje nie są wystarczające.
Nie można pisać "na sucho" oprogramowania do obsługi kasy/drukarki fiskalnej,
albo jest fizyczny egzemplarz, albo emulator.

W przypadku tej firmy nie mam ani jednego, ani drugiego i nie mam ochoty na zakup ich kasy.

To jest kwestia współpracy, której nie ma ze strony tej firmy, równie dobrze ja mogę ich odesłać na stronę vatowiec.pl
i to nie jest wcale złośliwość, bo faktycznie współpraca z urządzeniami fiskalnymi odbywa się za pomocą zewnętrznych
programów, czego dobrym przykładem jest DF32.exe do obsługi drukarek zgodnych z POSNET.

Program DF32 postał dzięki współpracy w firmą POSNET, bardzo dobrej współpracy, co po prostu oznacza, że firma ta stara się
o maksymalne zadowolenie klientów i słusznie czuje się liderem na tym rynku. Nie jestem dystrybutorem, ani sprzedawcą ich sprzętu.
Jednak dzięki odpowiedniemu stanowisku firmy POSNET (pamiętajmy, że firma to ludzie !) powstał również emulator drukarki fiskalnej.

Skoro Novitus ma muchy w nosie, to nic na to nie poradzę.

PS. pisałem do nich kilka razy
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: współpraca z kasą fiskalną

Postprzez artp » 24.07.2008 20:29

Witam serdecznie, nic zatem nie poradzimy, mimo to bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź w tej sprawie.
artp
 
Postów: 28
Dołączył: 07.07.2008 19:35


Powróć do rozmaitości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości