"Przycięte" X_STALE i problem z sumowaniem RV

Forum ogólne, do zadawania pytań nie związanych z żadną powyższą kategorią

"Przycięte" X_STALE i problem z sumowaniem RV

Postprzez Dorota88 » 10.01.2015 19:11

W czasie sumowania w RV (po wpisaniu sprzedaży) pojawia mi się komunikat:
"NIe wpisano daty zapłaty podatku VAT w okresach: 2014.11 ...", na liście sprzedaży w listopadzie widnieje tylko jedna pozycja z LP. 2 ...
W trakcie poszukiwań gdzie może leżeć problem zauważyłam, że w stałych programu dla Vatowca nie mam wszystkich pozycji.
Reindeksacja ani przywrócenie danych z archiwum nie pomogło.
Porównałam pliki X_STALE mojej firmy i firmy testowej i plik wygląda na ucięty - ma tylko 27, a nie 77 kB i jeśli dobrze pamiętam tylko 91 pozycji. W folderze z bazami pojawił się też plik X_STALE.dbk. Po zachowaniu kopii wszystkich plików zrobiłam eksperyment - X_STALE,dbk przemianowałam na dbf, zrobiłam reindeksację baz. Stałe widzę już poprawnie, ale zachowanie sumowania w RV nadal jest niepoprawne. Innych plików dbk nie zauważyłam.
Po lekturze innych wątków na forum podejrzewam, że problem mógł powstać przy hibernacji komputera z niewyłączonym Vatowcem?
Danych nie mam bardzo wiele (1 kwartał) i uzupełniałam tylko Księgę dokumentów i RV, mimo wszystko jest to kilka godzin pracy, więc szukam rozwiązania, które pomogłoby mi uniknąć zaczynania wszystkiego od nowa, nie psując wszystkiego jeszcze bardziej.
Będę wdzięczna za podpowiedzi.
Dorota88
 
Postów: 3
Dołączył: 10.01.2015 01:53

Re: "Przycięte" X_STALE i problem z sumowaniem RV

Postprzez Pio » 11.01.2015 13:02

Zestawienia -> Podatek VAT -> kolumna "Zapłata"

X_STALE są OK, jest ich tyle ile jest używanych ;)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: "Przycięte" X_STALE i problem z sumowaniem RV

Postprzez Dorota88 » 11.01.2015 16:58

Dziękuję za odpowiedź.
Rzeczywiście po przywróceniu "moich", skróconych X_STAŁYCH program przestaje tak szaleć - przy sumowaniu poprawnie numeruje dokumenty.

Natomiast jaka może być w takim razie przyczyna komunikatu : "Nie wpisano daty zapłaty podatku VAT w okresach 2014.11".
Wpisanie w zestawieniu VAT, przy grupowaniu kwartalnym daty 2015.01.25 dla Q4 nie zmienia, niestety, sytuacji.
Widziałam podobne pytanie na forum, ale pozostało bez odpowiedzi.
Czy po prostu ignorować ten komunikat, czy może on wskazywać na jakąś nieprawidłowość?
Dorota88
 
Postów: 3
Dołączył: 10.01.2015 01:53

Re: "Przycięte" X_STALE i problem z sumowaniem RV

Postprzez Pio » 11.01.2015 17:16

Data zapłaty w zestawieniu, to informacja dla programu i siebie, że wiemy o obowiązku podatkowym
i że stosujemy metodę miesięczną albo kwartalną.
Data powinna być wpisana nawet jak nie było podatku, wówczas kwota podatku jest zerowa.

Nie można wpisywać dat dla obu metod jednocześnie, bo wówczas program "nie wie", która metoda jest stosowana.

Proszę zatem uzupełnić kolumny "Zapłata" i "D.zapłaty".
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: "Przycięte" X_STALE i problem z sumowaniem RV

Postprzez Dorota88 » 11.01.2015 18:05

Uzupełniłam daty zapłaty w poprzednich kwartałach, w których nie mam żadnych operacji i sumowanie przestało na mnie krzyczeć ;)

Wielkie dzięki i pozdrawiam
Dorota88
 
Postów: 3
Dołączył: 10.01.2015 01:53


Powróć do rozmaitości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

cron