Odchudzanie

Forum ogólne, do zadawania pytań nie związanych z żadną powyższą kategorią

Odchudzanie

Postprzez edi67 » 24.08.2008 19:47

Wbrew pozorom niestety nie jest to reklama najlepszej herbatki zmniejszania wagi :)

W logu zmian zobaczyłem wpis - "odchudzanie" i optymalizacja - przygotowanie do dalszej rozbudowy oprogramowania,

mam taką propozycję, o której już dawno chciałem napisać.
Chodzi o włączenie opcjonalności instalowania (i/lub pobierania) Celina.

Bazy z danymi dla Celina zajmują maaaasę miejsca, szczególnie po uwzględnieniu częstotliwości korzystania z Celina w stosunku do pozostałych programów. Celin jest na tyle specjalistycznym oprogramowaniem, że w praktyce wykorzystują go pewnie wyłącznie agencje celne. Dodatkowo po wejściu do UE zdecydowana większość firm szczęśliwie nie musi składać deklaracji celnych.

Po usunięciu danych Celina przestrzeń zajmowana przez Vatowca zmniejszy się prawie o 150MB. Robi to różnicę przy często wykonywanych kopiach zapasowych katalogu BR i katalogu z plikami serwera SQL.
U nas wszystkie dane firmowe z różnych baz mieszczą się na niecałych 20MB, po dodaniu Vatowca baza rośnie prawie 10 razy, przy czym Celin to 90%, a realnie nie korzystaliśmy z niego ani razu.

Myślę, że nawet prosta opcja wyboru instalowanych składników, gdzie można byłoby odznaczyć Celina wystarczy..
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Odchudzanie

Postprzez Pio » 31.08.2008 08:24

Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Odchudzanie

Postprzez edi67 » 31.08.2008 23:05

no i piknie wszystko dziala..
dziękuję bardzo :)
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22


Powróć do rozmaitości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości

cron