Problem z wydrukiem

Forum ogólne, do zadawania pytań nie związanych z żadną powyższą kategorią

Problem z wydrukiem

Postprzez segetan » 30.08.2008 19:06

Witam,
własnie zacząłem z Vatowcem. Wielkie dzieki za ten program. Jednak niestety w moim przypadku spotkałem sie ze zjawiskiem rozsypania danych na wydruku KPiR.
Dotyczy to wyłącznie danych kontrahenta, które w kilku pozycjach są przesunięte o jeden wiersz w dół, przy czym ostatni wiersz jednej pozycji pokrywa się z pierwszym wierszem następnej pozycji
i wychodzą w tych miejscach nieczytelne krzaczki.
Podejrzewam, że ma to coś wspólnego z edycja danych kontrahenta, ponieważ wszystkie te, które wprowadziłem poprzez narzędzie słownikowe wyświetlaja sie co nieco dziwnie: każda informacja w osobnym wierszu.
Program zainstalowałem na systemie Vista z service packiem 1.
Wszystko tak jak w załączonych zrzutach z ekranu.

Rozwiązania nie znalazłem na żadnym forum... :(
Liczę na pomoc i pozdrawiam Vaciaków ;)

Wydruk KPiR.JPG
Tak wyglądają nachodzące wiersze na wydruku KPiR

Dziwny1.JPG
Tak wygląda rozjechany podgląd kontrahenta, który rozwala potem wydruk KPiR
Dziwny1.JPG (13.69 KIB) Obejrzany 9635 razy

Prawidłowo.JPG
A tak wygląda prawidłowy podgląd kontrahenta. Tak samo wyglada kontrahent reprezentujący prowadzącego firme, wprowadzony w słowniku właściciel.
Prawidłowo.JPG (15.68 KIB) Obejrzany 9635 razy
segetan
 
Postów: 7
Dołączył: 30.08.2008 18:30

Re: Problem z wydrukiem

Postprzez Pio » 31.08.2008 08:28

Nie wiem co jest :(
Sprawdzam.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Problem z wydrukiem

Postprzez Pio » 01.09.2008 08:18

Brakuje mi danych: wersja programów i dpi ekranu. Proszę o podanie lub klikniecie na Pomoc->O programie->Serwis
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Problem z wydrukiem

Postprzez segetan » 02.09.2008 13:22

Witam serdecznie i dziękuję za szybką reakcję. Na tyle szybką, że sam nie zdążyłem odpowiednio na nią zareagować - byłem ostatnio w rozjazdach.

Wprawdzie nie mam Vatowca na tym komputerze, którego teraz używam, ale jest to wersja świeżo ściągnięta (kilka dni temu) z niniejszego serwisu, zatem chyba najnowsza (kompletna - ponad 16 mega).

Nie pamiętam danych szczegółowych o rozdzielczości ekranu na komputerze w domu, ale jest spora, bo monitor ma 24 cale (panorama).
Chyba jest to 1280x1024 (ale nie jestm pewien).
Sam zastanawiałem się nad wyjaśnieniem tego problemu i mogę zasugerować pewien trop:
Dane niektórych kontrahentów kopiowałem z arkusza kalkulacyjnego (z MsOffice 2007). I wiem, że raczej kopiowałem / wklejałem całe komórki.
Być może na końcu stringów ;) pojawia się niewidoczny znak końca wiersza / początku nowego i w tym miejscu dodaje się nowy wiersz, i tak jest to interpretowane przez mechanizm wyprowadzania danych na drukarkę.

Po powrocie do domu postaram się udzielić szczegółowych odpowiedzi, dotyczących wersji oprogramowania oraz rozdzielczości ekranu.
segetan
 
Postów: 7
Dołączył: 30.08.2008 18:30

Re: Problem z wydrukiem

Postprzez Pio » 02.09.2008 19:02

No to spróbujmy :)

System->Dogrywka a następnie Słowniki->Kontrahenci->prawy mychy i Kontrola
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Problem z wydrukiem

Postprzez segetan » 02.09.2008 20:28

No to zrobiłem.... :)

Nie wiem, w sumie co dograł vatowiec przy dogrywce. Pomogło częściowo. Resztę podejrzanych wpisów wziąłem i poprawiłem z palca.
Kilka razy. Każdorazowo wykonując operacje -kontroluj i sumuj po vacie i kapirze ;).
W końcu otrzymałem wypucowany wydruk ksiegi.

Następnym razem nie bede chadzał na skróty przy edycji danych.

Serdeczne dzieki za pomoc i współpracę.
segetan
 
Postów: 7
Dołączył: 30.08.2008 18:30


Powróć do rozmaitości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości

cron