VATUE deklaracja eksport

Forum ogólne, do zadawania pytań nie związanych z żadną powyższą kategorią

VATUE deklaracja eksport

Postprzez Wojteku » 05.02.2022 21:44

Cześć,
mam problem z generowaniem danych do deklaracji VATUE. Plik xdp zawiera tylko moje dane jako dane podmiotu. Brakuje danych transakcji.
transakcję wprowadzam jako FV sprzedaży z pozycjami z: Kategoria RV = 'V', stawka VAT = 'OO'. FV z odwrotnym obciążeniem.
Zakładam, że jest to zgodne z teorią wprowadzania sprzedaży z odwrotnym obciążeniem.

Sprawdziłem czy w ogóle mam jakieś dane w tabelach VAT... Mnie interesowałaby VATUEU, ale jak pozostałe dwie niczego w niej nie ma :( Pytanie brzmi dlaczego?

Także oczywistym jest, że na deklaracji nic się nie drukuje.
Wojteku
 
Postów: 26
Dołączył: 26.03.2018 18:55

Re: VATUE deklaracja eksport

Postprzez Wojteku » 06.02.2022 00:48

No dobra... wygląda na to, że jakimś cudem doszedłem do satysfakcjonujących wyników. Niestety nie mam pewności, czy prawidłowych względem wszelkich zasad księgowych.

Po pierwsze dane nie były uwzględniane w tabeli VATUEU, bo Kategoria RV nie miała zaznaczonej opcji VATeuU - mogłoby się wydawać, że opis tej kategorii sugeruje, że tak oznaczona sprzedaż zostanie uwzględniona tam gdzie trzeba.
Samo zaznaczenie tej opcji nie wystarczyło. Wykonałem serię przeliczeń, reindeksacji i w końcu, za którymś razem dane trafiły do tabeli :)

Potem wygenerowałem eksport, otowrzył się plik pdf z eDeklaracji i... oczywiście błędy, że coś mu się nie zgadza, jakieś schemy itp itd.

Postanowiłem spróbować dotrzeć do prawdy.
Pobrałem schemat dokumentu z podatki.gov.pl. Chciałem go jakoś zaimportować do VATowca, ale nie do końca jest jasne jak to zrobić. Na deklaracji VAT-UE(5) -> Import xsd absolutnie niczego nie zmienił. Drążyłem dalej... Raporty XML, tam skopiowałem definicję VAT-UE(5). To był dobry pomysł. Oczywiście w Deklaracjach XML import xsd niczego nie zmienia - dla nowej kopii. Dlatego dwie pozycje poprawiłem ręcznie xmlns i xmlns:etd.
Kolejna próba wygenerowania deklaracji zakończyła się pełnym sukcesem.

Mam nadzieję, że komuś to pomoże :)
Niestety nie mam bladego pojęcia jak wyeksportować definicję XML jaką przygotowałem, albo jak spowodować żeby została dodana do oficjalnej "Dogrywki". Może warto pomyśleć nad opcją "Eksport definicja XML"? :)
Wojteku
 
Postów: 26
Dołączył: 26.03.2018 18:55


Powróć do rozmaitości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości