import / eksport listy towarów

Forum ogólne, do zadawania pytań nie związanych z żadną powyższą kategorią

import / eksport listy towarów

Postprzez miszkag » 10.11.2008 21:25

Witam,

niestety nie udało mi się znaleźc informacji w jaki sposób można dokonac importu /eksportu listy towarow.

Eksport wykonuje sie tylko do formatu klr, o ktorym nie udalo mi sie wiele znalezc. Eksportu do XML nie moge wykonac gdyż nie ma odpowiedniej definicji (chyba że mogę taką definicję sam utworzyc?).
Znalazłem też opcję eksportu do CSV (i to już jest fajna sprawa) ale nadal nie widzę analogicznego sposobu na import..:)

Listę towarów które chciałbym zaimportowac mam w postaci pliku XLS (ale tez w tabeli relacyjnej bazy danych). Mógłbym od biedy napisac cos w javie co by to przepisywalo do tabeli KTLG (bo rozumiem wpisy w powiazanych tabelach KTLG_C/FC/K/NT są opcjonalne..?), tyle ze dostawanie sie z Javy do DBF jest delikatnie mowiac upierdliwe.

Wracając do sedna: jaki zaproponowałby Pan najprostrzy sposób importu/eksportu danych o towarach do programu Vatowiec?

z góry dziękuję za pomoc,
pozdrawiam,

Michał.
miszkag
 
Postów: 1
Dołączył: 10.11.2008 21:19

Re: import / eksport listy towarów

Postprzez edi67 » 11.11.2008 12:26

Chyba najprościej będzie przez XML.
W System > Raporty XML dodajesz nowy raport z potrzebnymi tabelami i włączasz go sobie w oknie KTU
Następnie w System > Definicje XML musisz pomęczyć się nad ustawieniem formułek importu...

A jak już zrobisz to wyślij definicje na forum lub wiki, żeby inni się nie musieli męczyć :)
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: import / eksport listy towarów

Postprzez Pio » 11.11.2008 21:42

Jeśli import odbywa się jednorazowo, to można z dowolnego arkusza zapisać dane do dbf,
analogicznie eksporty, to wciąganie dbf'a.

Jednak rozumiem, że ma się to odbywać w sposób ciągły (off-line).
Najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie XML.
Programy mogą wykonywać eksport automatycznie w alertach za pomocą funkcji XMLexp().

Jeśli chodzi o definicję, to mogę przygotować, tylko proszę o info, czy plik wymiany ma zawierać tylko dane KTLG,
czy jeszcze jakieś ?
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: import / eksport listy towarów - definicje XML

Postprzez edi67 » 15.10.2010 12:55

Odgrzewam import/eksport:

Musimy przenieść część danych pomiędzy KTU w dwóch różnych firmach, przygotowałem definicję XML, ale mam kilka pytań..:
Założenia: A - komputer z wypełnioną bazą KTU, D - komputer na którą chcemy przenieść dane

Na komputerze A:
-) Utworzyłem nowy Raport XML pod nazwą KTU i danymi tylko z tabeli KTLG, kodowanie UTF-8 (przy okazji wszędzie możnaby przekonwertować się już na UTF8, coby nie było problemów ze znikającymi tekstami..)
-) W Definicjach XML wypełniłem definicje importu/eksportu danych.

Teraz:
Jak na Komputerze D:
1) Utworzyć ramy do importu - czy można automatycznie zaimportować utworzony na komputerze A Raport XML oraz Definicję XML (nie znalazłem takiej opcji i robię to ręcznie)

2) Czy da się utworzyć automatycznie Definicję XML z jakiejś tabeli (np. z KTLG, żeby ręcznie nie robić całej struktury dokumentu)

3) Co i jak wypełniać w polu POZYCJA i czy to pole musi być wypełnione - ew. przydałaby się jakieś info na jakich zasadach tworzy się formuły w tym polu...

4) Jak zabezpieczyć się przed duplikatami rekordów? (W KTU chyba najlepiej gdy kod towaru będzie unikalny.. To pewnie robi się w polu POZYCJA, tylko jak??)
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: import / eksport listy towarów - definicje XML

Postprzez edi67 » 15.10.2010 13:23

Sam sobie odpowiem na część pytań.. - może można to zrobić lepiej..

edi67 napisał(a):Odgrzewam import/eksport:

Jak na Komputerze D:
1) Utworzyć ramy do importu - czy można automatycznie zaimportować utworzony na komputerze A Raport XML oraz Definicję XML (nie znalazłem takiej opcji i robię to ręcznie)


Bazę z komputera docelowego przegrałem do katalogu BR/BAZY na komputerze źródłowym. Wykorzystują wspólne definicje i raporty XML.
Pozostaje kwestia importu/eksportu Definicji, gdy nie ma dostępu do źródłowego katalogu BR/BAZY.
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: import / eksport listy towarów

Postprzez Pio » 16.10.2010 20:36

Szybka metoda przenoszenia definicji XML na dowolny komputer:

1. szukamy plików XML_*.dbf w \BR\BAZY (najważniejsze XML_STR i XML_RAP)
2. kopiujemy/wysyłamy pliki na komp docelowy
3. zapisujemy je do folderu \BR\PROGRAMY\HELP !
4. uruchamiamy vaciaka lub kadrusia lub inny z pakietu i idziemy do menu System->definicje XML->Import

to wsio :)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do rozmaitości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron