rachunek a ewidencja uproszczona VAT

Forum ogólne, do zadawania pytań nie związanych z żadną powyższą kategorią

rachunek a ewidencja uproszczona VAT

Postprzez Renegade » 22.12.2008 12:13

Z tego co wyczytałem na forum rachunki sprzedaży wystawiamy przez księgę dokumentów - jeśli chodzi o podatników zwolnionych wykonujących czynności zwolnione przedmiotowo od VAT, to jest to OK. Ale podatnicy zwolnieni od VAT na podstawie art. 113 ustawy o VAT są obowiązani do prowadzenia uproszczonej ewidencji VAT (kontrola obrotów). Czy można to jakoś rozwiązać w programie? Można co prawda wprowadzić RA do rejestru VAT, ale już nie można go wydrukować. No i przydałby się wydruk stosownej ewidencji. To tak w kontekście zapowiedzi zwiększenia zwolnienia od podatku do 30.000 EUR.
Renegade
 
Postów: 37
Dołączył: 16.12.2008 14:06

Re: rachunek a ewidencja uproszczona VAT

Postprzez Pio » 23.12.2008 12:44

Kiedyś i obecnie praktykuje się księgowanie do RV z kategorią bez skutków podatkowych (brutto).
Z tego co widziałem, to wrzucają sobie wszystko pod literkę "N".
Jest tutaj dosyć dużo swobody.

Takie księgowanie daje możliwość kontrolowania w każdym kierunku wszelkich kwot.
Widziałem też u kogoś wydruki ewidencji w raportach definiowanych, proszę przejrzeć
katalog C:\BR\PROGRAMY\HELP - pliki XML (to w większości definicje raportów, które
można w Zestawienia->Raporty Definiowane zaimportować)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do rozmaitości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości