kasa, banki, waluty, kursy walut etc.

Forum ogólne, do zadawania pytań nie związanych z żadną powyższą kategorią

Re: kasa, banki, waluty, kursy walut etc.

Postprzez Renegade » 07.01.2009 16:57

Pio napisał(a):Nasuwają się zatem pytania techniczno-merytoryczne (związane już z realizacją) ;)

1. czym się różni data waluty od daty transakcji ?
2. czy może być więcej kursów/tabel do określonej transakcji ?

Myślę, że odpowiedź podsunie pewne konkretne rozwiązania.


Ad.1 Data transakcji, to dzień wpływu/wypływu waluty (względnie dzień w którym bank zaksięgował daną operację) i wynika ona z wyciągu. A data waluty określa dzień, z którego został zastosowany kurs do przeliczenia transakcji na PLN.
ad.2. Przeliczenie operacji finansowej następuje wg jednego wybranego przez nas kursu z jednej określonej tabeli (np. kurs średni NBP, kurs przeliczeniowy banku etc.).

Pisząc wcześniej o dacie waluty miałem na myśli taką sytuację, gdy po jej wprowadzeniu program pobierze sobie kurs na ten dzień i wypełni sam rubrykę "kurs transakcji finansowej". Więc jeżeli program potrafiłby zrobić to samo jedynie na podstawie daty transakcji, to data kursu nie byłaby konieczna. Aczkolwiek przydałaby się w banku kolumna "rodzaj kursu", która domyślnie przyjmowałaby wartość tabeli oznaczonej K dla danej waluty, a jak użytkownik by chciał stosować inny rodzaj kursu, to by sobie tu mógł zmienić.
Renegade
 
Postów: 37
Dołączył: 16.12.2008 14:06

Re: kasa, banki, waluty, kursy walut etc.

Postprzez Pio » 07.01.2009 17:05

OK, wprawdzie miałem coś innego na myśli, ale już prostuję :)

ad.1 czy możemy z góry określić, że data waluty jest taka sama lub różni się ściśle określoną liczbą dni (np. 1 dzień)
ad.2 jeśli oznaczenie kursu księgowego dla waluty wystarczy, to można sobie chyba darować wskazywanie rodzaju kursu ?

cd.
ad.1 w tej chwili pobiera kurs "K" z ostatniego dnia ogłoszenia przed dniem transakcji

cdd.
Do kontroli kursów mogę przygotować raport definiowany ??
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: kasa, banki, waluty, kursy walut etc.

Postprzez Renegade » 07.01.2009 21:53

Pio napisał(a):ad.1 czy możemy z góry określić, że data waluty jest taka sama lub różni się ściśle określoną liczbą dni (np. 1 dzień)

Nie
Do kontroli kursów mogę przygotować raport definiowany ??

Tego nigdy za dużo.
Renegade
 
Postów: 37
Dołączył: 16.12.2008 14:06

Poprzednia

Powróć do rozmaitości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

cron