Dokumenty rozliczone pokazywane jako nierozliczone

Forum ogólne, do zadawania pytań nie związanych z żadną powyższą kategorią

Dokumenty rozliczone pokazywane jako nierozliczone

Postprzez edi67 » 22.07.2010 13:02

Witam,

od jakiegoś czasu, gdy próbuję rozliczać dokumenty w Bank, Kasa... w oknie dokumentów do wybrania wyświetlają mi się wszystkie dokumenty, pomimo zaznaczonej opcji "nierozliczone".

Czynności jakie wykonuję > Dokumenty > Bank, Kasa.. > [Dodaj nowy wiersz - okno górne] > [Dodaj nowy wiersz - okno dolne] > [2-klik na pole Dokumenty]

Wyświetlona lista zawiera wszystkie (łącznie z historycznymi, sprzed lat) dokumenty. Dokumenty rozliczone mają wprowadzoną datę w polu 'zapłata'.
Lista wcześniej zawierała tylko aktualne, nierozliczone dokumenty.

Co ciekawe, jeśli przed wyświetleniem okna z Dokumentami wcześniej wybiorę kontrahenta, to po tym wyświetlone okno z Dokumentami zawiera już tylko dokumenty nierozliczone.
Przy użyciu automatu w Dokumenty > Przelewy również generowana jest tylko lista dokumentów nierozliczonych.
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Dokumenty rozliczone pokazywane jako nierozliczone

Postprzez edi67 » 22.07.2010 13:33

edi67 napisał(a):
Co ciekawe, jeśli przed wyświetleniem okna z Dokumentami wcześniej wybiorę kontrahenta, to po tym wyświetlone okno z Dokumentami zawiera już tylko dokumenty nierozliczone.



Jednak jak wybierze się kontrahenta, dla którego istnieją dokumenty z 2007 r. to również wyświetlane są dokumenty zarówno nierozliczone, jak i te rozliczone z 2007 r.
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Dokumenty rozliczone pokazywane jako nierozliczone

Postprzez Pio » 22.07.2010 14:17

Czym się różni 2007 ? Program nie rozróżnia w indeksie lat, nie sprawdza, czy był urodzaj w 2007 czy też klęska :)

Hm, może te rozliczone tak faktycznie nie są rozliczone ? Proszę sprawdzić w wykazie dokumentów kolumnę "r." - czy rozliczony....
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Dokumenty rozliczone pokazywane jako nierozliczone

Postprzez edi67 » 22.07.2010 17:14

Spodziewam się że ten 2007 nie jest feralny ze względu na 10lecie powodzi :)

Wszystkie dokumenty były rozliczone bo jeszcze kilka dni temu na liście dokumentów było pusto...
Z całą pewnością w 2008 ani 2009 nie było już żadnych dokumentów nierozliczonych z 2007 r.

Jednak rzeczywiście we wszystkich dokumentach z 2007 r., oraz kilku z 2008 i 2009 w kolumnie r. w Dokumentach jest N

Przy czym te dokumenty były już rozliczone i nie pojawiały się wcześniej na liście.. :roll:
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Dokumenty rozliczone pokazywane jako nierozliczone

Postprzez Pio » 22.07.2010 19:40

Przypuszczam, że ktoś robił porządki i "usunął" wyciągi bankowe 2007 ?

Hm, a jak były wówczas rozliczane dokumenty (Bank/kasa/kompensaty czy też jakiś "skrót") ?
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Dokumenty rozliczone pokazywane jako nierozliczone

Postprzez edi67 » 27.12.2010 12:43

Witam,

ten błąd jest ciągle obecny, tylko jakoś przeoczyłem odpowiedź na to pytanie..

Dokumenty wcześniej były rozliczane tak jak obecnie, czyli w Bank, kasa, kompensaty w części Bank lub Kasa były dodawane wpisy w których widnieją poszczególne dokumenty.

Kiedyś na liście nierozliczonych dokumentów pojawiały się tylko dokumenty, które rzeczywiście są nierozliczone.

W tej chwili na liście dokumentów są wszystkie dokumenty, te sprzed lat mają wypełnione pole Zapłata a pole dług jest równe 0.00

W załączeniu zrzut: dokumenty nierozliczone
Załączniki
Dokumenty.jpg
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Dokumenty rozliczone pokazywane jako nierozliczone

Postprzez Pio » 29.12.2010 07:52

Podczas sumowania w RV lub KD program sprawdza rozrachunki, tj. powiązania zapłat z transakcjami, czyli aktualizuje "dług" i "rozl".
Spróbuję znaleźć przyczynę braku rozliczenia dokumentu, który spełnia wszystkie podstawowe warunki.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Dokumenty rozliczone pokazywane jako nierozliczone

Postprzez filetta » 17.03.2011 14:05

Ja również mam ten problem od kilku tygodni. Wszystkie dokumenty od 2008 roku mam jako nierozliczone, pomimo że np. na początku tego roku były jeszcze rozliczone. Dotyczy to zarówno należności jak i zobowiązań. Problem polega na tym, że pomimo, że "dług" = 0, to jednak w kolumnie "rozliczony" i "czy wartość zero" widnieje N (czyli nie). Ale jak w kolumnie "rozliczony" w miejsce N wpiszę T (czyli tak), to dokument mi się rozlicza. O co w tym chodzi? Bo ja nie mam pojęcia :(
filetta
 
Postów: 26
Dołączył: 09.11.2010 09:19

Re: Dokumenty rozliczone pokazywane jako nierozliczone

Postprzez filetta » 17.03.2011 14:31

Chciałam tylko dodać, ze nawet teraz , jak rozliczam dokumenty przez Bank albo Kasę, to i tak po zaksięgowaniu pokazuja mi sie jako nierozliczone.
filetta
 
Postów: 26
Dołączył: 09.11.2010 09:19


Powróć do rozmaitości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron