Oznaczenie dokumentu

Forum ogólne, do zadawania pytań nie związanych z żadną powyższą kategorią

Oznaczenie dokumentu

Postprzez Cabana » 25.09.2010 14:27

Chciałbym posiadać niezależne oznaczenie rodzaju dokumentu dla faktur sprzedażowych i zakupowych (np. RS i RZ) i odrębną numerację dokumentów PK z tym związanych - aktualnie program umożliwia wprowadzenie jedynie FA niezależnie od tego czy jest to sprzedaż, czy zakup. Mogę wprawdzie "z palca" wpisać w rejestrze VAT inną nazwę, ale nie przenosi się ona dalej do księgi dokumentów.

Czy taka funkcja jest możliwa? Jeżeli tak, to jak się to robi?
Cabana
 
Postów: 60
Dołączył: 22.09.2010 21:11

Re: Oznasczenie dokumentu

Postprzez Pio » 25.09.2010 19:17

Od zawsze faktury możemy oznaczać jako FA, FB, ..... FZ - cały alfabet.
Tak samo korki, KA, K...... KZ.

O ile jest włączona autonumeracja, to pojawią się stałe robocze w System->Stałe programów z ostatnim numerem dokumentu.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Oznaczenie dokumentu

Postprzez Cabana » 26.09.2010 00:07

Dziękuję za odpowiedź, ale może trochę bardziej szczegółowo napiszę o co mi chodzi.

1) Czy jest możliwe poszerzenie rozwijanej listy w kolumnie "rodzaj dokumentu" o nowe pozycje? W firmie testowej lista jest szersza niż w nowej, a nigdzie nie znalazłem miejsca, gdzie może to być zmieniane.

2) Czy jest możliwe numerowanie PK w podziale na różne rodzaje dokumentów zakupów i sprzedaży. Aktualnie program kolejno numeruje PK dla faktur zakupów z wpisanym rodzajem dokumentu RZ i faktur sprzedaży FA. Szukam metody na zaindeksowanie papierowych dokumentów podzielonych w segregatorze na zakupowe i sprzedażowe.

Oprócz tego mam pytanie: do czego jest przeznaczona kolumna "segregator" i na czym polega autonumeracja w tej kolumnie?

Pozdrawiam,
Cabana
 
Postów: 60
Dołączył: 22.09.2010 21:11

Re: Oznaczenie dokumentu

Postprzez edi67 » 27.09.2010 12:43

Cabana napisał(a):Dziękuję za odpowiedź, ale może trochę bardziej szczegółowo napiszę o co mi chodzi.

1) Czy jest możliwe poszerzenie rozwijanej listy w kolumnie "rodzaj dokumentu" o nowe pozycje? W firmie testowej lista jest szersza niż w nowej, a nigdzie nie znalazłem miejsca, gdzie może to być zmieniane.


Pozdrawiam,



U mnie jeśli raz użyjesz nowego rodzaju dokumentu (Np. FZ na faktury zaliczkowe) to automatycznie pojawia się na liście RD.
Serdeczne pozdrowienia :)
Edward.


Poszukujesz pomocy - zajrzyj na http://vatowiec.wikia.com/
Pomóż od nowa napisać Społeczną Instrukcję Vatowca

W wolnych chwilach przenoszę starą wersję wiki, pomóź, jeśli masz ochotę...
edi67
 
Postów: 850
Dołączył: 18.12.2007 22:22

Re: Oznasczenie dokumentu

Postprzez Cabana » 28.09.2010 22:37

Dziękuję za odpowiedź. Działa.

Pozdrawiam.
Cabana
 
Postów: 60
Dołączył: 22.09.2010 21:11


Powróć do rozmaitości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron