Problem z rejestrem VAT

Problem z rejestrem VAT

Postprzez virtu » 30.10.2013 18:31

Witam wszystkich

Pojawił mi się dziwny problem w vaciaku: rejestr zakupów VAT przestał się sumować od sierpnia. Za lipiec jeszcze wszystko w porządku. Od sierpnia w ostatnim wierszu (tym podsumowującym) nie sumują się kwoty netto, VAT i brutto (kwoty zapłat i długu dodają się poprawnie). Tak wygląda to w okienku rejestru, oczywiście potem w deklaracji VAT też się to "odbija".
Próbowałem restartu programu, próbowałem sumowania w każdym z problematycznych miesięcy. I bez efektu. :(
Żeby było ciekawiej, to na wydruku rejestru zakupów wszystko jest OK.

Dekarację VAT-owską zrobiłem ręcznie, ale problem trzeba rozwiązać.

Ktoś może pomóc?

PS. Czy może mieć jakiś wpływ, że większość sprzedaży mam ze stawką NP (i program potraktował to jako ZW)?
virtu
 
Postów: 15
Dołączył: 21.10.2009 20:51

Re: Problem z rejestrem VAT

Postprzez Pio » 30.10.2013 19:51

mantra: menu System->Reindeksacja
;)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: Problem z rejestrem VAT

Postprzez virtu » 30.10.2013 20:09

Nie pomogło. :(
Sumowanie po reindeksacji też nie.

Za to zauważyłem, że pojawiły się jakieś kwoty w listopadzie. Tak jakby część kwot z sierpnia była sumowana w listopadzie, chociaż faktury są w rejestrze za sierpień. W listopadowym rejestrze pojawiła się jedna wewnętrzna z sierpniowej faktury importu usług za 45,84 + VAT, a w podsumowaniu jest 771,16 + VAT nie wiem skąd. Bo za mało na sumę z sierpnia, września i października.

Przyjrzałem się też dokładniej tym podsumowaniom kwot do zapłaty i długu za sierpień. Do zapłaty powinno być ok. 2 000, a jest -11 308,17. :shock: Dług powinien być 0, a jest -184,50.
Za wrzesień i październik podsumowanie netto, vat i brutto są po 0,00, a do zapłaty i dług są z księżyca.
Za listopad (gdzie program wrzucił tą wewnętrzną z sierpnia), podsumowania netto, vat i brutto są z kosmosu, a do zapłaty i dług są takie, jak wynika z tej przerzuconej faktury.
Za grudzień nie ma żadnej pozycji w fakturach, kwoty netto, vat i brutto są po zero, ale do zapłaty i dług jest -618,54.
virtu
 
Postów: 15
Dołączył: 21.10.2009 20:51

Re: Problem z rejestrem VAT

Postprzez Pio » 30.10.2013 21:21

Procedura:

1. menu System->Reindeksacja i ponowne uruchomienie programu, będzie działała procedura kontroli dokumentów, której proszę nie przerywać

2. menu System->Tabele->RV->[Dane] - proszę się przyjrzeć danym w tym okresie, zwracając uwagę szczególnie na kolumnę Data, tam nie powinno być "krzaków"

3. jak powyższe nie zadziałają, to proszę o podesłanie tylko pliku RV.dbf na p@vatowiec.pl
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław


Powróć do Fakturowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

cron