JPK_VAT_3 błędy/problemy

Jednolity Plik Kontrolny
Regulamin forum
Jeśli wątek dotyczy błędów proszę wkleić log i odpowiedni fragment JPK*.xml

Re: JPK_VAT_3 błędy/problemy

Postprzez seb22 » 23.02.2018 06:41

Wprowadziłem wszystkie poprawki które sa w tym wątku - co mogę zmienić aby nie trzeba było z palca poprawiać:
Lista moich błędów przy eksporcie z Vatowca
-1 brak K_45 i K_46 przy 0% VAT, przy Kategori RV: (wg. kolejności tabel mam tj Z,K Opis,Druk,) Z ,W, Wewnątrzwspólnotowe nabycie (import), UE nabycie i Kat.KD (wg. kolejności tabel K, druk, opis) Z, War, zakupu, Wartość zakupu w cenach zakupu
-2 brak K_45 (nie generuje kwoty 0.00) przy 23% VAT, przy kategori RV: (wg. kolejności tabel mam tj Z,K Opis,Druk,) Z, A, Zakupy opodatkowane służące wyłącznie sprzedaży opodatkowanej., zakup i Kat.KD (wg. kolejności tabel K, druk, opis) Z, War, zakupu, Wartość zakupu w cenach zakupu (przypadek naliczenia przez Urząd celny VAT-u dokumenty SAD,PZC)
-3a brak K_46 (nie generuje kwoty 0.00 ) przy 0% VAT ,przy kategori RV: (wg. kolejności tabel mam tj Z,K Opis,Druk,) Z, A, Zakupy opodatkowane służące wyłącznie sprzedaży opodatkowanej., zakup i Kat.KD (wg. kolejności tabel K, druk, opis) U, K.uboczne, Koszty uboczne (przypadek wysyłek importowych ze stawką 0%)
-3b brak K_46 (nie generuje kwoty 0.00 ) przy 0% VAT ,przy kategori RV: (wg. kolejności tabel mam tj Z,K Opis,Druk,) Z, A, Zakupy opodatkowane służące wyłącznie sprzedaży opodatkowanej., zakup i Kat.KD (wg. kolejności tabel K, druk, opis) R, Pozostałe, Pozostałe wydatki (przypadek wysyłek eksportowych stawką 0%)
-4 brak K_46 przy korekcie faktury do pozycji 3a i 3b
-5 vatowiec generuje nip kontrahenta ue unijnego (zagranicznego) jako <NrDostawcy>DE</NrDostawcy> :?: a jak prawidłowo powinno być nie wiem ja na razie wpisuje "brak"
tj. <NrDostawcy>brak</NrDostawcy> może ktoś się zlituje bo jeszcze nie znalazłem słowa na ten temat na forum, na internecie szczególnie w mf w przykładach jak rozpisywać tranzakcie nabyć i dostaw wewnątrz wspólnotowych UE na przykładzie jpk3 - czy to ma być tajemnicą aby nabijać kasę firmom IT - wygląda że tak.

Stawiam sie do dyspozycji na poprawki aby każdy uniwersalnie mógł podmienić swoje reguły xml w jpk3 w definicjach xml o czym już pisano na początku wątku jak to robić

Mój plik działa choć nie wiem czy kontrahent unijny ze słowem "brak" w numerze dostawcy jest poprawny, ale może ktoś się zlituje nad powyższym i napisze reguły bo to już inny poziom trudności dla większości mikro.
seb22
 
Postów: 21
Dołączył: 09.05.2017 23:57

Re: JPK_VAT_3 błędy/problemy

Postprzez Piotr S » 23.02.2018 11:01

Zdarzenie,Pozycja,Status końcowy,Status końcowy (opis),Opis problemu

V,1,ERROR,Błąd wynikający z analizy dokumentu.,cvc-complex-type.2.4.a: Niepoprawna zawartość rozpoczynająca się elementem 'ZakupCtrl'. Zawartość musi być zgodna z'{"http://jpk.mf.gov.pl/wzor/2017/11/13/1113/":SprzedazWiersz, "http://jpk.mf.gov.pl/wzor/2017/11/13/1113/":ZakupWiersz}'.
V,2,ERROR,Błąd wynikający z analizy dokumentu.,cvc-datatype-valid.1.2.1: '' nie jest poprawną wartością 'decimal'.
V,3,ERROR,Błąd wynikający z analizy dokumentu.,cvc-type.3.1.3: Wartość '' elementu 'PodatekNaliczony' jest niepoprawna.

to jest błąd przez 0 zakup i sprzedaż w danym miesiącu ??
Piotr S
 
Postów: 17
Dołączył: 03.01.2012 14:09

Re: JPK_VAT_3 błędy/problemy

Postprzez wygodnis » 23.02.2018 11:24

seb22
o nipie masz kartę wczesniej w tym poście w odp na moje pytanie
SYSTEM/ Definicje XML i z listy rozwijanej wybrać JPK_VAT_3, potem w drzewie kliknąć plusik przy JPK_VAT_3 i następnie przy pozycji 3.SprzedazWiersz i potem klikąć 2.NrKontrahenta, a teraz w prawym oknie pod polem 'nazwa' kliknąć dwa razy kropeczkę, aby otworzyła się definicja i w okienko 'formuła' wpisać:

KOD: ZAZNACZ WSZYSTKO
iif(!empty(trim(DK->KK+DK->NIPBK)),trim(DK->KK+DK->NIPBK),"brak")

za co bardzo dziękuję

Co do nip UE to niektóre mi w aplikacji Klient JPK 2.0 wyrzuca jako błędne z ostrzeżeniem.
Są na pewno dobre sprawdzałem na stronie Vies że są aktywne w UE
na innym forum wyczytałem że może zagranicznych nie weryfikować poprawnie ale jakoby z takim błedem można wysłać -też mi to trochę dziwne
wygodnis
 
Postów: 92
Dołączył: 09.02.2010 23:11

Re: JPK_VAT_3 błędy/problemy

Postprzez stah » 23.02.2018 11:57

>Piotr S
TAK.
Patrz czwarta strona tego wątku:
http://vatowiec.pl/forum/viewtopic.php?f=79&t=1998&p=8054#p8054
stah
 
Postów: 50
Dołączył: 18.03.2017 17:52

Re: JPK_VAT_3 błędy/problemy

Postprzez seb22 » 23.02.2018 16:11

wygodnis napisał(a):KOD: ZAZNACZ WSZYSTKO
iif(!empty(trim(DK->KK+DK->NIPBK)),trim(DK->KK+DK->NIPBK),"brak")


[/quote]
Tak wygodnis, zrobiłem tą formułe już dawno i przy zakupach wyskakuje mi tylko prefiks kraju kontrahenta nie pełny NIP np
<NrDostawcy>DE</NrDostawcy>

WIĘC TO NIE POMAGA , brakuje reszty nip-u
seb22
 
Postów: 21
Dołączył: 09.05.2017 23:57

Re: JPK_VAT_3 błędy/problemy

Postprzez wygodnis » 23.02.2018 16:24

u mnie działa ale przytoczę cytat Ola Anna
wiec sprawdź co masz w danych tego kontrahenta (może coś nie tak)
NIP zagraniczny: do pliku JPK wpisuje się NIPBK, który można podejrzeć w tabeli (cytuję) w SYSTEM/TABELE wybrać tabelę DK, kliknąć guzik DANE i w pozycji tego kontrahenta w kolumnie NIPBK jest to, co będzie w wygenerowanym pliku . Nie wiem jak dokładnie ma wyglądać ten NIP, z literami chyba

już jest meksyk z tymi błędami bo zanim sie przejrzy cale forum
wygodnis
 
Postów: 92
Dołączył: 09.02.2010 23:11

Re: JPK_VAT_3 błędy/problemy

Postprzez wygodnis » 23.02.2018 16:32

mała poprawka przy dostawcy mam prościej
DK->KK+DK->NIPBK
i działa
wygodnis
 
Postów: 92
Dołączył: 09.02.2010 23:11

Re: JPK_VAT_3 błędy/problemy

Postprzez seb22 » 23.02.2018 17:20

Ja tu widze jeszcze GRUBSZĄ SPRAWĘ:
Przeczytałem teraz ze zrozumieniem roszury na str 8,9 http://www.mf.gov.pl/documents/764034/6 ... 180214.pdf

I ustawodawca chce aby wewnątrzwspólnotowe nabycia były po stronie sprzedaży !!!???
Załamany JESTEM jak to ma być ja mam zakupy UE w zakupach WEDŁUG REJESTRU VAT OCO CHODZI? :o i tak vatowiec to generuje, nic tylko się zapłakać, a już myślałem że mam weekend wolny.
Pozycje z rejestrem się rozjadą. oco chodzi?
seb22
 
Postów: 21
Dołączył: 09.05.2017 23:57

Re: JPK_VAT_3 błędy/problemy

Postprzez wygodnis » 23.02.2018 17:33

no bo w deklaracji też jest po obu stronach i należny i rozliczony
-robię i opublikuję jak zrobić import usług art 28b

a wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów akurat nie mam za styczeń, ale z tego co rzuciłem okiem to tam w JPK w podatku należnym jest odpowiednia formuła
wygodnis
 
Postów: 92
Dołączył: 09.02.2010 23:11

Re: JPK_VAT_3 błędy/problemy

Postprzez gregus27 » 24.02.2018 12:38

Ja mam jeszcze jeden problem z JPK.

R,JPK_ZakupCtrl_PodatekNaliczony,,ERROR,Weryfikacja zakończona błędem,"Błąd w polu PodatekNaliczony. Wartość podatku naliczonego (x) nie jest równa sumie pól K_44, K_46, K_47, K_48, K_49 oraz K_50 (y)."

Po analizie okazało się, że faktury wprowadzone do Vatowca z udziałem 50% do xml'a generują się bez uwzględnienia udziału (Pozycje K_45 i K_46).
Zna ktoś może rozwiązanie tego problemu?
gregus27
 
Postów: 2
Dołączył: 24.02.2011 14:53

PoprzedniaNastępna

Powróć do JPK

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron