kursy w Banku z rachunku walutowego

pełna księgowość

kursy w Banku z rachunku walutowego

Postprzez rafh » 26.03.2020 23:28

Witam,

Mam rachunek walutowy (euro) z saldem początkowy zatem wprowadziłem w poprzednim roku kwoty z kurem na jaki składa się saldo początkowe.
Następnie rozpocząłem wprowadzanie Wyciągu Bankowego i w momencie kiedy wprowadzam rozchód to zaczytuje mi bardzo dziwny krurs (zwłaszcza po zmianie kwoty, ale nie tylko). Założyłem, że będzie to kurs z metody FiFo ale nie wiem czy czegoś gdzieś nie wprowadziłem czy co źle robię.

Poniżej zrzuty podglądowe z wprowadzenia salda początkowego po kursach i następnie WB z którym mam problem z powodu dziwnego kursu waluty dla rozchodowania.
Załączniki
2.png
1.png
rafh
 
Postów: 7
Dołączył: 07.04.2016 20:45

Re: kursy w Banku z rachunku walutowego

Postprzez Pio » 01.04.2020 18:14

Proszę sprawdzić w okienku Fifo, czy kursy tam zapisane dotyczą przychodów.
Idea jest taka, że gromadzimy waluty o jakimś kursie, i po tym samym są rozchodowane zgodnie z Fifo.
Zatem rozchody po tym samym kursie, tak długo, na ile wystarczy przychodu.
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: kursy w Banku z rachunku walutowego

Postprzez rafh » 02.04.2020 20:10

W fifo nie widzę pozycji z poprzedniego roku, a pozycje z tego roku są podublowane i niektóre dziwnie jakby już wydatkowane.
Czy w fifo mogę coś pozmieniać ręcznie ewentualnie czy jest możliwość abym wpisywał kursy ręcznie lub jakieś inne rozwiązanie abym mógł zaksięgować ten wyciąg?
Załączniki
Bez tytułu.png
rafh
 
Postów: 7
Dołączył: 07.04.2016 20:45

Re: kursy w Banku z rachunku walutowego

Postprzez rafh » 09.04.2020 13:02

Dziękuję za pomoc. Usunięcie pozycji w tabelach pomogło - wszystko działa :-)
rafh
 
Postów: 7
Dołączył: 07.04.2016 20:45


Powróć do FK

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron