księgowanie banku

pełna księgowość

księgowanie banku

Postprzez tess15 » 19.08.2013 14:53

Zaksięgowałam raport bankowy. Księgując przyporządkowałam daną kwotę z konkretną fakturą kontrahenta i przyciskając klawisz FK wprowadzałam dekret do każdej pozycji raportu. Ale pomyliłam kwoty i chciałam je poprawić . Otworzyłam raport wprowadziłam zmiany w jednej pozycji . zaksięgowałam na nowo zwewryfikowałam i wchodząc pod raport bankowy wszystkie wczesniejsze ksiegowania sa niewidoczne a widać tylko moje ostatnie ksiegowanie . Jak z tej sytualcji wyjść . ? Co robię żle . próbowałam na nowo zaksięgować raport ale za każdym razem mam taką sama sytuację - wcześniejsze księgowanie zostaje zastąpione ostatnim moim dektetem i wczesniejszy prawidłowy dektet znika . Próbowałam ksiegować kazdą pozycje i ją weryfikować oraz poprawiać i nie księgować za każdym razem ale efekt jest wciąż taki sam , a kończy się tak samo. Proszę o pomoc co robie żle i jak z tego wyjść - są to moje początki i proszę o wyrozumiałość .
tess15
 
Postów: 16
Dołączył: 30.07.2013 14:22

Re: księgowanie banku

Postprzez Pio » 19.08.2013 20:31

Hm, chyba nie bardzo "zrozumiałem przekaz" (jak to powiedział jeden z bohaterów Pingwinów ...)

Mam raport/wyciąg/cokolwiek w oknie Bank/Kasa....
który składa się z nagłówka - górna tabelka i specyfikacji - dolna tabelka.

Jeśli do kontrahentów są podpięte konta rozrachunkowe w Słowniki->Kontrahenci,
to podczas wpisywania specyfikacji automatycznie wypełnia się dekretacja pod guzikiem FK,
a jak nie ma kont domyślnych, to pozostaje dekretowanie ręczne.

Idąc dalej, po wrzuceniu specyfikacji można zaksięgować cały dokument, a ta operacja polega
na "przeniesieniu dekretownika do planu kont", co wykonuje się kliknięciem na guzik "Księguj".
Po pozytywnym zaksięgowaniu dekrety zmieniają barwę na ciemną.

Jeśli osoba księgująca posiada odpowiednie uprawnienia, to może modyfikować zaksięgowane dekrety
i po tej czynności powinna wykonać weryfikację w planie kont.

Teraz pytanie :) Czy ten przekaz był w miarę, czy jednak nie bardzo :) ?
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: księgowanie banku

Postprzez tess15 » 12.09.2013 09:35

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedż na poprzednie pytanie , ale pojawił mi się następny problem .
Jak rozliczyć kwotę przelewu bankowego na który składa sie zapłata za kilka faktur . Księgując przelew wybiera mi się tylko jedna faktura i nie wiem jak zaznaczyć że chcę rozliczyć kilka faktur które skłądają się na ten przelew .
tess15
 
Postów: 16
Dołączył: 30.07.2013 14:22

Re: księgowanie banku

Postprzez Pio » 12.09.2013 23:02

Proszę podczas wyboru dokumentu zaznaczyć myszką pierwszy,
a kolejne po wciśnięciu klawisza [Ctrl] na klawiaturze
(pozycje zaznaczone zmienią kolor na zielony),
a następnie [Wybierz].

Od razu odpowiem na kolejne, jeszcze nie zadane pytanie:
"dlaczego rozbija dokumenty na wiele pozycji w specyfikacji ?"

Rozbija, bo pieniądze muszą być porządnie rozliczone,
a liczba porządkowa jest mniej ważna skoro do kontroli wystarczy saldo :)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Re: księgowanie banku

Postprzez tess15 » 13.09.2013 07:42

DZiękuję za odpowiedź. Po zadaniu pytania na forum "wpadałam" na ten sposób ale zaczęło mi rozbijać pozycje i myśląłm że to błąd wiec wycofałam się z tego. Jeszcze raz dziękuję .
tess15
 
Postów: 16
Dołączył: 30.07.2013 14:22


Powróć do FK

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron