Bilans zamknięcia

pełna księgowość

Re: Bilans zamknięcia

Postprzez adulka52 » 08.02.2012 22:25

a czy ktoś wie jak dokonać zamknięcia roku w tym programie?
adulka52
 
Postów: 2
Dołączył: 08.02.2012 21:26

Re: Bilans zamknięcia

Postprzez Pio » 10.02.2012 10:03

Przeksięgowanie 4* i 7* (dowolnych) na wynik można wykonać:
1. automatycznie za pomocą FK->Autosumy - włączone na stałe
2. półautomatycznie j.w. - włączane w momencie zamknięcia roku i po włączeniu uruchamiamy FK->Plan kont->Weryfikuj
3. ręcznie za pomocą PK w Księdze Dokumentów

Blokada okresów odbywa się w Słowniki->Stałe firmy->kolumna "blk" lub System->Stałe programów->"dla wszystkich"->Do kiedy blokada zapisów ? (rok.miesiąc)
Awatar użytkownika
Pio
 
Postów: 2551
Dołączył: 16.12.2007 15:06
Lokalizacja: Szczecin - Przecław

Bilans zamknięcia / Bilans otwarcia

Postprzez JBujnowska » 15.03.2017 13:07

Pio napisał(a):Przeksięgowanie 4* i 7* (dowolnych) na wynik można wykonać:
1. automatycznie za pomocą FK->Autosumy - włączone na stałe
2. półautomatycznie j.w. - włączane w momencie zamknięcia roku i po włączeniu uruchamiamy FK->Plan kont->Weryfikuj
3. ręcznie za pomocą PK w Księdze Dokumentów

Blokada okresów odbywa się w Słowniki->Stałe firmy->kolumna "blk" lub System->Stałe programów->"dla wszystkich"->Do kiedy blokada zapisów ? (rok.miesiąc)


Witam,
Pozwoliłam sobie zacytować powyższy post, ponieważ mam niejaki problem. Skorzystałam z zasobów i rad niniejszego forum (bardzo dziękuję :), bo wiele rzeczy mi się rozjaśniło ) ale mimo zastosowania zalecanych blokad w słownika i stałych firmy, niestety nadal:
- w bilansie otwarcia drukuje mi konta wynikowe zespołu 4 i 7,
- po skopiowaniu planu kont z blokadami z 2016 do 2017 - nie odznaczył system blokowanych kont i przeniósł salda kont 4 i 7 na kolejny rok.
Czy w tym systemie jest jakaś blokada (oprócz wskazywanych wyżej), która pozwoli na nie przenoszenie sald tych kont i nie kontynuowanie tych zapisów w roku następnym. Rozumiem, że plan kont i zapisy są wieczne i kontynuowane w ciągłości. Czy można jakoś to regulować?
Zaczynam dopiero zabawę z Vatowcem na pełnej księgowości - więc proszę o wyrozumiałość i w miarę łopatologiczne wytłumaczenie czy czegoś nie robię źle.
Z góry dziękuję za podpowiedź.
Joanna
JBujnowska
 
Postów: 1
Dołączył: 07.02.2017 09:22

Poprzednia

Powróć do FK

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron