logo
 Home   Kontakt   DFemul   Cennik   Forum 

VATowiec
Info Programy Zmiany FAQ


Cennik oprogramowania
Dlaczego VATowiec?
Wymagania
Zobacz VATowca
Prezentacje
Wydajność
Raporty Definiowane
RSS - kanały informacyjne
Rekomendacje
Linki branżoweWymagania

Wymagania

Nie ma specjalnych wymagań.

Im komputer szybszy tym lepiej, czyli jak się da normalnie pracować z innymi programami, to nie będzie problemu.

Do pracy w sieci komputerowej wymaga się przynajmniej 100M i na pewno nie zaszkodzi 1G. Zastosowanie WiFi może okazać się trudne w pracy, sieci te nadają się do przeglądania stron WWW, a nie pracy produkcyjnej.

Jeśli chodzi o użytkowników, to wystarczy przynajmniej IQ 100 , a w trudniejszych przypadkach więcej pracy z komputerem.

Wykorzystanie wszystkich możliwości oprogramowania jest możliwe z pomocą doświadczonego informatyka/wdrożeniowca.
Wiele elementów jest definiowalnych w celu przystosowania  oprogramowania do potrzeb firmy.
Jednak trzeba również wiedzieć, że nie ma i nie będzie rozwiązań dla Windows lub Linux takich samych jak dla DOS, dlatego firmy zmieniające środowisko muszą zmienić również sposób myślenia i pracy.

Do fakturzystów !
Proszę nie podejmować próby pobrania i zapoznawania się z oprogramowaniem. Nie ma i nie będzie zawierać opcji menu Fakturowanie. Chociaż program VATowiec umożliwia wystawianie faktur dowolnego typu, przeznaczenia i w wielu językach, to nie jest to program do fakturowania.

Obecnie baza danych pakietu zawiera 335 tabel o łącznej liczbie 5065 pól i dlatego utworzenie nowej firmy, na średniej klasy komputerze, ma prawo trwać do 5 minut .
Wielkość bazy zależy od liczby wprowadzonych danych i może wynosić od kilku MB do kilku GB, dlatego nie ma sensu wyszczególnianie wymaganej ilości wolnego miejsca na dysku. Z powodzeniem można przenosić dane i oprogramowanie na PenDrive z możliwością uruchamiania na innym komputerze bez instalacji. Po prostu wszystko znajduje się w katalogu BR i nie jest ważne, na którym dysku. Domyślną instalację można przenieść z dysku C na dowolny inny.

Interface oprogramowania jest prosty i przystosowany  do pracy z minimalną rozdzielczością  640x480, co oczywiście jest tylko dolną granicą., górnej nie ma.
Istnieje pewna szczególna zależność wydajności pracy oprogramowania (każdego do obsługi bazy danych) od rozdzielczości . Wydajność spada  ze wzrostem powierzchni roboczej ekranu, czyli zwiększając rozdzielczość dwa razy (zakładam stałą wielkość czcionki), zmniejszy się wydajność czterokrotnie. Dlatego, lepiej nie szaleć z grafiką na słabych komputerach :)


To wszystko.

  Vatowiec.pl 2003-2006 Masz uwagi do witryny? - WMaster 
: program księgowy program fk BBMS automatyzacja laboratoriów biobank management system